Uued haridusalgatused, uued arenguhüpped


Avaldaja:Madli Leikop10. August 2016

Sel suvel on nupukate lahenduste inkubaatoris arenguhüpet tegemas kolm haridusalgatust, mille tegevustel tasub silm peal hoida juba algaval õppeaastal, vahendab Huvitava Kooli blogi.

"Vaikuseminutid" on juba varasemast paljudele õpetajatele-õpilastele tuttavad oma tähelepanu ja meelerahu lühiharjutustega. Keskendusmisvõimet toetavad harjutused võtavad väikese osa koolipäevast, aga aitavad oluliselt kasvatada õpilaste eneseteadlikkust ja kohalolu.

Õpilaste eluks vajalike oskuste laiendamiseks on oma õla alla pannud Tagasi Kooli meeskond koos tegevõpetajatega. 7.-12. klasside õpilastele sünnib karjääriõpetuse ja ettevõtlikkuse valikkursuse mudel, kus kursuse sisu loovad ja korraldavad õpilased ise.

Kalamaja Avatud Kool on algatus, mille raames luuakse 2017. aastal Eestisse uut tüüpi kool ning juba sel sügisel alustab huvikool koos põnevate linnalaagritega. Loodavas koolis hakkavad koos õppima erineva koduse keelga lapsed ning keelekümbluse vormis õpitakse ära nii eesti, vene kui inglise keel.

Loe lähemalt Huvitava Kooli blogist!

Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

Harno logo