Narva Kutseõppekeskus korraldab suvelaada


Avaldaja:Madli Leikop11. August 2016

Narva Kutseõppekeskus korraldab sel laupäeval, 13. augustil suvelaada Narva jõe ääres Joaoru puhkealal. Kell 11.00 algavale laadapäevale on registreerunud juba üle 110 kaupleja.

Suvelaadal pakuvad meelelahutust mitmed artistid, neist nimekaim Tanja Mihhailova, kes astub üles kell 12.00 ja kell 13.00. Lisaks toimuvad igal kolmveerandtunnil loosimised.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul soovib kool traditsiooniliste Narva laatade korraldamisega uues asupaigas aidata kaasa Joaoru puhkeala ja Narva jõe promenaadi tutvustamisele linna külalistele.

“Suvelaada lähenedes on kogu Narva Kutseõppekeskuse kollektiivi hinge pugenud mõnus ootusärevus. Ehkki oleme sarnaseid sündmusi koos linnavalitsusega korraldanud üle 15 aasta, ei ole me seda kordagi teinud Joaorus,” ütles Veidenbaum. “Usume, et aitame laatade korraldamisega kaasa uuendatud puhkeala tuntuse tõusule nii kohalike kui Narva külaliste seas.”

Narva suvelaadal korraldavad Narva Kutseõppekeskuse õpilased ja õpetajad mitmesuguseid meistriklasse ning müüvad omavalmistatud tooteid. Suvelaadal pakuvad Eesti, Läti ja Leedu kaupmehed ja käsitöölised oma tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, mett, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu. Suure panuse laada õnnestumisse on andnud Toila Spa Hotell, Meresuu Spa & Hotel, Tööriistamarket, Mariine Auto/Subaru ja Noorus Spa Hotel, kes eraldasid ka palju auhindu loosimiseks. Sellel aastal on laadal võimalik osta ka ATV-sid ja mootorsaane.

“Huvi laadal osalemise vastu on suur ja tänaseks on end registreerinud üle 110 osaleja,” rääkis laada peakorraldaja, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan.

Sukiasyani sõnul on laadal osalejate arv aastatega kasvanud ja kohale tullakse üha kaugematest välisriikidest. Laada ajal saavad õppidasoovijad vastuvõtukomisjonilt vahetut infot 1. septembrist ühendatava Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolme õppekoha (Jõhvi, Sillamäe ja Narva) õppimisvõimaluste kohta.

Laadapäeval toimuvad võistlused nii lastele kui ka täiskasvanutele. Päeva jooksul loositakse välja palju kingitusi ja suveniire. Päeva juhib Jevgeni Timoštšuk. Sissepääs laadale on tasuta.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast, mis 2016. aasta juuniks said EKKA välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2015. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner. Kutseõppekeskuses on Eesti neljas siseterviserada “Narva meistrid”.

Alates 2016. aasta 1. septembrist toimub õppetöö Ida-Virumaa Kutseharidusekeskuse Narva õppekeskuses. 2016. aasta suvise vastuvõtu info kooli koduleheküljel http://www.nvtc.ee/et/vastuvott/suvine-vastuvott-2016 

Allikas: Narva Kutseõppekeskuse pressiteade.

Samal teemal: