Arvamusfestivali aeg


Avaldaja:Madli Leikop12. August 2016

12.-13. augustil Paides toimuv Arvamusfestival toob osalejateni pea 230 arutelu 40 erineval arutelualal. Tänavusel festivalil pannakse enam rõhku osalejate kaasamisele aruteludesse.

Festivali eestvedaja Ott Karulini sõnul on varasemate aastatega võrreldes tänavu kirju valik erinevatest arutelurvormidest. Lisaks klassikalistele paneeldiskussioonidele saab osaleda ka kaasavate tegevustega aruteludes, näiteks käia elavas raamatukogus või kohtingul randlasega. “Tahame pakkuda Paidesse kohale tulnud inimestele võimalust ka ise enam kaasa rääkida. Avalik arutelu ei pea olema miski, kus räägivad vaid poliitikud ja eksperdid ning ülejäänud kuulavad. Püüame erinevate aruteluvormidega luua rohkem võimalusi oma arvamuse avaldamiseks ja sõna sekka ütlemiseks,” sõnas Karulin.

Festivali kavas on tänavu ligi 230 arutelu 40 erineval temaatilisel arutelualal, teiste hulgas julgeoleku-, hariduse-, ettevõtluse-, maaelu-, linnaruumi- ja tööeluala. Programmis orienteerumisel on abiks koostöös Teliaga valminud Arvamusfestivali äpp, mille abil on lihtne koostada oma kava, teha valikuid mahukas programmis, orienteeruda festivalialal ja olla kursis kõigega, mis arvamuste festivalil toimub. Võrreldes eelmise aastaga on seekord rohkem ka aruteludeväliseid tegevusi. Nii näiteks saab Rändealal virtuaalreaalsuse abil kogeda, kuidas elab pagulaslaagris Jordaanias Sidra-nimeline tüdruk või osaleda lahkamisnuku lahkamisel.

Tänavusel Arvamusfestivalil on avatud ka lastehoid ja kaks lasteala, kus lapsed saavad kahe päeva jooksul mängida Eesti ajalooga seotud mänge, kohtuda Hullu Teadlasega, osaleda ürdivõi meisterdamise ja maitsmise töötubades.

Avatud on Arvamusfestivali kunstinäitus “Raputada, mitte segada. Valik Eesti videokunsti 1997-2015.” Koostöös Kumuga valminud ja kuraator Kati Ilvese poolt spetsiaalselt Arvamusfestivali jaoks kureeritud näitus toob vaatajani valiku ligi kahekümne aasta jooksul valminud videokunstiteostest, mis oma loomishetkedel on osutanud erinevatele ühiskonnas toimuvatele arengutele või probleemidele ja astunud nendega dialoogi.

Koos hooandjatega panevad Arvamusfestivalile õla alla Eesti Rahvusringhääling, Eesti Meedia, Avatud Eesti Fond, Vabaühenduste liit EMSL, Euroopa Komisjoni Eesti Esindus, Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis, Paide linn, Järvamaa Omavalitsuste Liit, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Swedbank, Telia, UC Rent, Eesti Energia, SpeakSmart, Grifs ja paljud teised.

Arvamusfestivali programm on leitav http://www.arvamusfestival.ee/kava

Allikas: Arvamusfestivali pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. Arvamusfestival 2015.

Samal teemal: