Täna kukuvad Viljandi taevast pehmed Pokemonid


Avaldaja:Madli Leikop18. August 2016

Täna kell 11 ootavad teadusteatri Teeme Keemiat liikmed kõiki huvilisi Viljandi järve äärde, et tutvustada noortele ilmavaatlusõhupallidega läbiviidavaid projekte.

Eeldatavalt kell 13.00 startiva õhupallilennu pardalt vabastatakse 3 Pokemoni tegelast Viljandi linna kohale, kust on võimalik huvilistel neid otsida.

Kõiki huvilisi oodatakse liituma lennu ettevalmistustega alates kella 11.00-st Rannakohvik Bangalo ning Kõrgemäe tänava lõpu vahelisele rohealale. Täpsemat infot asukoha ning kohapeal toimuva kohta saab Facebookist: https://www.facebook.com/events/536125406594708/

Ettevõtmise eesmärk on tutvustada noortele ilmavaatlusõhupallidega sooritatavaid stratosfääri avastuslendusid. Idee autori Viktor Tunni sõnul on lennu seostamisel Pokemonidega võimalus jõuda suurema hulga noorteni ning seetõttu tuligi äkkideest kinni haarata ja projekt ellu viia.

„Hoolimata lühikesest ettevalmistusajast oleme suutnud välja töötada süsteemi, mis lubab meil vabastada Pokemonid just nimelt Viljandi linna kohale umbes 500m kõrguselt ning loodame, et just see on põhjus, miks noored kogunevad meie sündmusele kaasa elama,“ lootis Viktor Tund.      

Eesti Teadusagentuuri ning Haridus ja Teadusministeeriumi poolt toetatava projekti raames loodetakse koolide jaoks luua tutvustavaid materjale, mille abil oleks lihtsam alustada taoliste projektidega.

Allikas: korraldajate info.

Samal teemal: