Eesti õpilased said rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt kaks medalit


Avaldaja:Laura Vetik25. August 2016

Pekingis toimunud 13. rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt tõid Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klassi õpilane Eva-Maria Tõnson koju hõbe- ja Paide gümnaasiumi 12. klassi õpilane Kaarel Siimut pronksmedali.

Võistlusest võtsid osa 45 riigi esindajad, kokku 173 õpilast. Igast riigist võis osaleda kuni 4 õpilast. Eestis osalesid veel peale medalistide Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. klassi õpilased Kati Iher ja Joosep Kaimre.

Rahvusvahelisel geograafiaolümpiaadil tuleb võistlejatel lahendada ülesandeid kolmes osas: kirjalik töö kontrollib teoreetilisi teadmisi ja analüüsioskust, välitööl tegeletakse kaardistamise ja planeerimisega ning multimeediatestis tuleb välja pakutud variantide seast leida õige vastus. Võistkonna juhendaja Edgar Sepa sõnul keskendus selle aasta välitöö linnaruumi elukeskkonna jätkusuutlikule planeerimisele.

Tänavu läks olümpiaadi võit Tai kuningriiki. Meie parimana saavutas Eva-Maria Tõnson üldjärjekorras 34. kohaga hõbemedali. Kaarel Siimut oli üldjärjestuses 51., mis andis talle pronksmedali.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad ekskursioone, mille raames külastati Pekingi keelatud linna, suvepaleed ja Suurt Hiina müüri. Kultuuriõhtul oli õpilastel ülesandeks esitleda oma riiki iseloomustavat eset, eestlased tutvustasid ID-kaarti ja selle rakendusvõimalusi. Veel tuli kodutööna ette valmistada oma riigi ühe linna kohta poster, mis käsitles säästliku arengu lahendusi.

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu ülikooli geoinformaatika spetsialist Edgar Sepp ja Tallinna ülikooli teadur Anu Printsmann.

16.–21. augustini toimunud 13. rahvusvahelist geograafiaolümpiaadi organiseerisid rahvusvahelise geograafia uniooni egiidi all Hiina geograafia selts ja Pekingi normaalülikool (Beijing Normal University).

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Allikas: Tartu Ülikool

Foto: Tartu Ülikool

Samal teemal: