EBSi uue õppeaasta märksõnaks on rahvusvahelisus


Avaldaja:Madli Leikop02. September 2016

31. augustil toimus Eesti Rahvusraamatukogus EBSi 2016/17. õppeaasta avaaktus ning jagati välja stipendiumid parimatele sisseastujatele. Aktuse avakõnes rõhutas rektor Arno Almann, et EBSi ootab ees eriti rahvusvaheline aasta.

EBSi rektor Arno Almanni sõnul on EBSi uue õppeaasta märksõnaks rahvusvahelisus. „Oleme uhked, et saame uut õppeaastat alustada maailma 100 parima hulka valitud BA õppekavaga "Rahvusvaheline ärijuhtimine", mis pälvis juunis ärikoolide ühe kõrgeima tunnustuse – EPAS  akrediteeringu. Lisaks alustame sel aastal koostööd mitme tippülikooliga: koos Eesti Välisministeeriumiga aitame viia oma äriidee inkubaatori mudeli Gruusia ühe parima ülikooli Akaki Tsereteli State University õppeprogrammi ning doktoriõppe ning teadus- ja arendustöö edendamise eesmärgil alustame koostööd Aasia ühe parima ülikooliga Hong Kong Polytechnic University,“ kirjeldas Almann algava õppeaasta olulisemaid rahvusvahelisi projekte.

Rahvusvahelisus on märksõnaks ka ülikooli tudengite ja õppejõudkonna hulgas. „Kolmandik käesoleval aastal EBSi õppima asuvatest üliõpilastest on välistudengid ning ligi neljandik neid õpetama asuvatest õppejõududest tulevad rahvusvaheliselt tunnustatud välisülikoolidest ja -ettevõtetest. Kokku alustavad septembris EBSis Tallinnas ja Helsingi filiaalis õppetööd tudengid 13 erinevast riigist,“ rääkis Almann.

Uus õppeaasta toob kaasa ka mõned uuendused õppeprogrammides. Rahvusvahelise ärijuhtimise MA programmi valikus on alates sügisest ingliskeelne spetsialiseerumissuund rahandusele ja majandusarvestusele, mis on mõeldud inimestele, kes soovivad väga spetsiifiliselt arendada oma analüütilisi oskusi ja finantsjuhi kompetentse. Äriinnovatsiooni MBA programmi magistrantidel avaneb aga esmakordselt võimalus osaleda Genfis toimuval unikaalsel CERNi innovatsiooninädalal.

Igal õppeaastal tunnustab EBS parimaid sisseastujaid stipendiumitega. Sel aastal anti välja kokku 23 stipendiumi. 16 õppemaksusoodustuse stipendiumi pälvisid parimate tulemustega bakalaureuse- ja magistriprogrammidesse sisseastujad. Lisaks anti välja viis noore ema stipendiumi ning täisstipendiumid Junior Achievementi majandusolümpiaadi võitjale ja õpilasfirmade võistluse võitjale.

Allikas: EBSi pressiteade. 

Samal teemal:

 

 

 

Haridus- ja Noorteamet