Uus e-kursus aitab mõista e-riigi ja e-teenuste olemust


Avaldaja:Madli Leikop16. September 2016

TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituut ootab huvilisi ingliskeelsele e-kursusele „E-valimiste levik ja mõju“, mis toimub 17. oktoobrist 11. detsembrini 2016.

Arvestades e-riigi ja e-valitsemise edasist kasvu on kursus abiks e-riigi arhitektuuri mõistmisel ja ühe keskse e-teenuse arengu- ja kasutusmustrite tundmaõppimisel, mis muutub järjest olulisemaks oskuseks tööturul.

Kursus on mõeldud IKT eriala välistele tudengitele ja tööturul aktiivsetele professionaalidele, kes õpivad või töötavad Eestis ja soovivad täiendada oma teadmisi e-riigist üldisemalt ja e-valimistes spetsiifilisemalt. Samas on osalemine avatud ka IKT taustaga inimestele.

Kursusel käsitletakse Eesti e-riigi toimimise printsiipe ja arengut seni; e-valimiste levikut ajas ja kasutusmustreid tänapäeval; e-valimiste mõju valimisosalusele ja valimistulemustele ning huvitavaid käitumuslikke aspekte e-valimiste juures ning selle valimisviisi arenguid tulevikus.

Kursus kasutab unikaalset ja rikkalikku empiirilist materjali e-valimiste kohta nagu näiteks 10 aastat katvad küsitlusandmed, e-valimiste sessioonide anonümiseeritud logid ja ametlikud valimistulemused.

Kursus on ülesehitatud iganädalaste videoloengute ja õppematerjalide põhiselt. Osalejad, kes läbivalt edukalt iganädalased testid, saavad Tartu ülikoolilt vastava sertifikaadi. 

Registreeru tasuta online-kursusele „E-valimiste levik ja mõju“ hiljemalt 14. oktoobril aadressil https://goo.gl/5VVDan.

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet