Tartu Ülikooli muuseum kutsub Teadlaste Ööl avastama ulmelisi paiku ja oma fantaasia piire


Avaldaja:Madli Leikop26. September 2016

30. septembril kell 18 avab Tartu Ülikooli muuseum uksed kõikidele teadus- ja ulmehuvilistele, kes saavad rännata erinevates maailmades, uudistada mitmesuguseid ulmelisi paiku, uurida vandenõuteooriaid ning panna meisterdamistubades oma fantaasia proovile.

Tartu Ülikooli muuseumis ajaloolises toomkirikus tutvustame aastanäitusel "Maailma mõõtmine" maailmaränduritele vajalikke vahendeid vanadest aegadest. Pere väiksemad liikmed saavad meisterdada ulmelisi maakaarte ja fantastilisi loomi ning elada kaasa Hullu Teadlase eksperimentidele. Avatud on toomkiriku tornid.

Tartu tähetornis reisime teistele planeetidele ja avastame maastikke, mida ulmekirjanikud, ulmefilmide autorid ja teadlased on neis kaugetes paikades näinud. Samuti uurime, millised on kõige kiiremad või toredamad viisid Universumis ringiliikumiseks pöidlaküüdist kuni ajamasinani. Toimuvad planetaariumietendused ning avatud on temaatiline meisterdamistuba.

Tartu Ülikooli kunstimuuseumis räägime Vana-Egiptuse püramiididega seotud uskumustest ja vandenõuteooriatest ning vastukaaluks ka teaduslikest selgitustest. Püramiidide suurusest annavad aimu Cheopsi püramiidi 50 korda vähendatud mudel ning õiges suuruses püramiidi ehituskivid. Muuseumi aastanäitust "Teekond Hommikmaale. Otto Friedrich von Richteri (1791–1816) reisid ja kollektsioon" saab külastada koos kuraatoriga. Lastele on avatud egiptuseteemalised meisterdamistoad.

Kell 19 ja 21 saab kunstimuuseumis vaadata VIASATi toel filmi "Vana-Egiptus: elu ja surm Kuningate Orus". NB! Vaatajate vahel loosime auhindu!

Ainult sel ööl on muuseumi müügipunktides sooduspakkumised! Toompoes on soodsamad kõik Hullu Teadlase tegelaskujuga meened, tähetornis Struve kaarega seotud meened ning kunstimuuseumis egiptuseteemalised meened. 

Tule ja veeda ulmeline öö Tartu Ülikooli muuseumis!​

Allikas: Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade.