Kuidas ühendada audiovisuaal- ja mängutööstus tervise, turismi ja haridusega?


Avaldaja:Madli Leikop30. September 2016

Sel reedel ja laupäeval (30.09-01.10) toimub Tallinna Ülikoolis konverents-loomehäkk "Cross Motion", mis otsib uudseid võimalusi tervise-, hariduse- ja turismivaldkonna rikastamiseks tänapäevaste audiovisuaal- ja mängutööstuse vahenditega.

Üritus algab täna õhtul ettekannetega seniste edukate projektide kohta mitmelt poolt Euroopast. Järgneb loomehäkk, mille käigus töötavad tiimid kogenud mentorite juhendamisel 24 tunni jooksul välja mõne uudse lahenduse idee. Zürii välja valitud meeskonnad saavad auhindu ja võimalusi idee edasiseks arendamiseks. Sündmus lõpeb loomehäki auhinnatseremooniaga laupäeva, 1. oktoobri õhtul kell 20 Tallinna Ülikooli hoovis Nova maja ees.

“Cross Motion Tallinna konverents ja Hackathon on sündmus, mille abil tuuakse kokku elualad, mis on tihti üksteisest liiga kaugel ega suuda koostööd teha. Kahepäevasel sündmusel tuuakse ühe laua taha innovaatorid, heli-, pildi- ja meediaeksperdid, kultuuriinimesed ja mänguarendajad, et üheskoos töötada ühiskonna heaolu nimel,”selgitab Alessandro Nanì, Cross Motion projektijuht.

Kahele parimale tiimile igast valdkonnast antakse võimalus arendada oma ideed prototüüpideks. Valitud lahendused saavad kuni 10 000 eurose lepingu ja inkubatsiooni paketi DIGIXilt. Kaks parimat hariduse valdkonna meeskonda võidavad piletid selle aasta Frankfurti raamatulaadale. Parim meeskond turismi sektorist saab tutvustada oma ideid Eesti suurimal turismimessil.

Üritused toimuvad ELi Interregi rahastatud projekti Cross Motion raames. Ürituse korraldavad Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut ning startup-inkubaator Digix.

Vaata üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/1059222134163052/

Täpsema programmi leiad siit: http://www.crossmotion.org/tallinn-conference-and-hackathon/

bfmõhtul.jpg

Allikas ja fotod: TLÜ pressiteade. 

Samal teemal: