TTÜ uue põhikirjaga muutub ülikooli juhtimine läbipaistvamaks ja tõhusamaks


Avaldaja:Laura Vetik21. Oktoober 2016

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) kuratoorium võttis täna vastu ülikooli uue põhikirja, mille eesmärgiks on muuta tehnikaülikooli struktuur ja juhtimine senisest läbipaistvamaks ja efektiivsemaks. Tehnikaülikooli uus põhikiri hakkab kehtima 1. jaanuaril 2017.

TTÜ kuratooriumi esimehe Gunnar Oki sõnul astutakse uue põhikirja kehtestamisega ülikooli struktuurireformi järgmine oluline samm. „Põhikirja koostamisel seati eesmärgiks muuta tehnikaülikool senisest paindlikumaks ja dünaamilisemaks – õppivaks, intelligentseks, muudatustega kiiresti kohanevaks organisatsiooniks,“ ütles Okk. „Otsustusprotsessid peaksid muutuma senisest läbipaistvamaks ja vastutus tehtud otsuste eest konkreetsemaks.“ Uuendatud juhtimisstruktuurile üleminek on osa ülikooli ambitsioonikast eesmärgist tõusta Põhjamaade parimate tehnoloogiaülikoolide hulka.

Põhikiri annab raamistiku ülikooli igapäevasele juhtimisele. Uues põhikirjas on otsustusprotsessid ja vastutus selgemalt piiritletud nii kuratooriumi, nõukogu, rektori kui struktuuriüksuste tasandil.

Akadeemiliste töösuhete üheks olulisemaks muutuseks on tenuuri ametikohtade loomine. Tenuuri ehk akadeemilise karjäärimudeli eesmärgiks on anda teadlastele töökohakindlus ja tagada akadeemiline vabadus uurimisteema valikul, samuti motiveerida noorteadlasi valima teadlase elukutset.

Õppetöös on suurimaks muutuseks programmidirektorite pädevuse ja rolli tugevdamine. Programmidirektorite ülesandeks on õppeprogrammide arendamine, nende kvaliteedi tõstmine ning majanduslik jätkusuutlikkus.

TTÜ põhikirjas sätestatakse kuratooriumi, nõukogu ja rektori valimise ja tegutsemise põhimõtted ning nendevaheline pädevuse jaotus, samuti teaduskondade ja instituutide nõukogude ja nende juhtide tööpõhimõtted.

TTÜ uue põhikirja loomisel osalesid nii TTÜ nõukogu kui kuratooriumi liikmed, rektor koos oma meeskonnaga, asutajadekaanid, teadlased ja üliõpilased.

Tallinna Tehnikaülikool  on kaasaegne tehnoloogiaülikool, mille tugevus peitub tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ vastutab eelkõige inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest Eestis.

Ülikoolis on  700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 70 000-ni. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed paremad Põhja-Euroopas.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet