Praktikandid toovad ettevõttesse uut hingamist ja kastist välja ideed


Avaldaja:Laura Vetik11. November 2016

Eesti Tööandjate Keskliidu „Praktik Cum Laude“ konkursi võitnud parimad praktikandid tegid võidupraktika Rimis ja Haapsalu õmblusvabrikus Nurme Production. Mõlemad ettevõtted hindavad alles elukutset omandavate noorte panust kõrgelt.

Kutsehariduse kategoorias parimaks praktikandiks tunnistatud Kaidi Parv praktiseeris 3000 töötajaga Rimi Eesti Food AS-is, mis värbab aastas ligi 50 praktikanti. „Enamus noori praktiseerib kauplustes teenindajatena, aga pakume praktikakohti ka kontoripoolel. Lisaks rakendame aktiivselt töökohapõhist õpet, mille käigus õpitakse meie juure kohapeal konkreetne amet selgeks,“ sõnas Rimi koolitusjuht Pille-Riin Kajamäe.

Kõrghariduse kategooria parim praktikant Egle Kadastik oli praktikal 200 töötajaga Haapsalu õmblusvabrikus Nurme Production OÜ. Ettevõte värbab igal aastal 3-4 praktikanti, et tervitada tulevikus oma vabrikus parimate oskustega spetsialiste. „Sel aastal oli meie juures praktikal rekordilised 8 praktikanti ja osad soovijad pidime ka ootenimekirja jätma,“ sõnas Nurme Productioni personalijuht Merle Peeterson.

Vastu tahtmist ametit ei õpi
Parimaid praktikante koolitanud ettevõtted hindavad noorte puhul huvi, motivatsiooni ja pealehakkamist. „Meie kogemus ütleb, et praktikant, kelle silmad tööle asudes säravad, jõuab kaugele ning saavutab edu,“ kommenteeris Kajamäe. Nurme Productioni personalijuht julgustab aga noori esitama küsimusi, rääkima oma tugevatest ning nõrkadest külgedest ja arengusoovidest.

Rimi ja Nurme Production kogemus näitab, et kuldaväärt praktikandid leiavad neid enamasti ise üles. „Oma praktikantide puhul suhtleme alati ka koolipoolsete juhendajatega ja uurime õppeedukuse kohta. Kooli tagasisidesse ei tohiks aga liiga kinni jääda, kuna koolis kinnisemad ja tagasihoidlikumad tüdrukud tihtipeale praktikal olles avanevad ja arenevad väga palju,“ selgitas Peeterson.

Uued töötajad praktikantide seast
Haapsalu õmblusvabrikule on tublid praktikandid loonud lisaks igapäevasele tööpanusele ka olulist lisaväärtust näiteks lõputöödega, mis on tehtud vabriku jaoks olulistel teemadel  – olgu selleks tootmisefektiivsuse uuring või uus tootekollektsioon. „Praktikandid toovad ettevõttesse uut hingamist ja aitavad kastist välja mõelda, nähes olukordi uue nurga alt,“ nõustus Rimi koolitusjuht ja lisas, et töökat ja uuendusmeelset praktikanti ei taha keegi ettevõttest ära lasta, mistõttu on kõige tublimad praktikandid õpingute lõppedes alati Rimisse tööle oodatud.

Ka Nurme Production pakub igal aastal tublimatele praktikantidele võimalusel suveks vabrikusse tööle jääda, kui on sobilikku tööd pakkuda ja seda võimalust on paljud noored ka kasutatud.

„Praktik Cum Laude“ konkursi korraldas Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Rõiva-ja Tekstiililiidu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu, Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu ja Estonian Business Schooliga. Konkursi võitjad selgusid Facebooki hääletuse ja hindamiskomisjoni otsuse tulemusena. Projekti rahastas Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit. Lisainfo kampaania kohta on leitav Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehel ja „Praktik Cum Laude“ Facebooki lehel

Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit

Samal teemal: