„Kirjutamise klubi“ esimene külaline on Jim Ashilevi


Avaldaja:Laura Vetik25. November 2016

Noortele suunatud „Kirjutamise klubi“ teise hooaja esimene kohtumine toimub kolmapäeval, 30. novembril kell 16.30 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8) teemal „Raamatud & autorid". Näpunäiteid ja kirjutamise põhitõdesid jagab kirjanik, näitleja ja lavastaja Jim Ashilevi.

on kirjutanud näidendeid ning avaldanud lühiproosat ja luulet nii ajakirjades Vikerkaar, Värske Rõhk, Vihik, kui ka ZA/UM. 2015. aastal pälvis ta Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel III koha käsikirjaga „Kehade mets". J. Ashilevi viimane raamat „Armastuskirju teatrile” ilmus selle aasta augustis.

Kord kuus toimuva „Kirjutamise klubi“ eesmärgiks on tutvustada noortele alates 14. eluaastast erinevaid tekstiloome võimalusi ning sellega seotud elukutseid. Igal kohtumisel annavad kirjutamisega seotud spetsialistid noortele edasi oma teadmisi ja praktilisi oskusi. Klubi pakub noortele  toetavat keskkonda erinevate loominguliste võtete katsetamiseks, oma loomingu esitamiseks ja tagasiside saamiseks. Samuti tutvustatakse noortele edasiõppimis- ja karjäärivõimalusi kirjutamise valdkonnas.

2016. aasta novembrist kuni juunini 2017 toimuvate kohtumiste teemad on inspiratsioon, kompositsioon, tõlkimine, toimetamine ja kirjastamine. Uurime, kuidas  inspiratsiooni leida ja rakendada ning juttu üles ehitada, samuti tutvume kirjanike, tõlkijate ja toimetajate igapäevatööga.

Ootame klubisse 14–26-aastaseid noori. Osalema ei pea kõigil „Kirjutamise klubi“ kohtumistel, kaasa võib lüüa ka üksikutel kohtumistel. Lisainfo ja eelregistreerimine esimesele üritusele kuni 28.11.2016 e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Osavõtt on tasuta. „Kirjutamise klubi“ läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu

Samal teemal: