HITSA kutsub Robotexile!


Avaldaja:Laura Vetik29. November 2016

Juba sel nädalavahetusel, 2.-4. detsembril toimub Tallinnas TTÜ spordihoones Euroopa suurim robootikasündmus Robotex, kuhu oodatakse sel aastal enam kui 15 000 külastajat.

Robotexil saab kaasa elada ja mõõtu võtta robotivõistlustel, ühtekokku toimub 23 erinevat võistlust. Sellel aastal on võistlustele registreerunud 1132 meeskonda, ületades sellega tänavu aprillis Ameerika Ühendriikides Guinnessi rekordiks kinnitatud VEX Worlds robotivõistluse. HITSA korraldab 2. detsembril ProgeTiigri haridusrobotite võistluse, millest võtab osa 137 võistkonda 530 lapsega.

Ürituse raames avaneb ka tavakülastajatel hea võimalus robootikas ja programmeerimises kätt proovida. Kolme päeva jooksul toimuvad töötoad kahekümnel erineval teemal ning neist on teretulnud osa võtma 3000 last ja täiskasvanut.
 
HITSA korraldab töötubasid nii lasteaialastele, koolinoortele kui ka täiskasvanutele. Täiskasvanud ja gümnasistid on oodatud küberturvalisuse töötubadesse, kus õpetatakse, kuidas tagada iseenda, oma pere ja ka tööandja turvalisus küberruumis. Põhikooli noored saavad õppida programmeerimist Arduino robotite ja sumorobotite abil, ning tutvuda mikroarvutitega Rasberry Pi õpitubades. Lasteaialapsed on oodatud ProgeTiigri nutikate vidinate töötuppa, aga ka Makey Makey töötubadesse, kus tehakse puuviljade abil muusikat.

Töötubadesse registreerimine on avatud ka sellel nädalal, vabadele kohtadele saab registreeruda ka kohapeal: http://www.robotex.ee/tootoad2016
 
Palju uudistamist pakub 500 m2 peal paiknev tehnoloogianäitus, kus on võimalik näha nii kõrgtehnoloogilisi tööstusroboteid ja teaduse tippsaavutusi, loodussäästlikke seadmeid kui ka palju teisi innovaatilisi eksponaate. HITSA alal saavad külastajad Küberpähkli testis proovile panna oma internetiturvalisuse ja küberkaitsealaseid teadmisi, Nutikate Vidinate Nurgas esitletakse ProgeTiigri tegevusi ja koolides kasutusel olevaid robootikaseadmeid, väiksemad saavad uudistada laual ringisõitvaid Ozoboti roboteid.
 
Robotexi korraldab Tallinna Tehnikaülikool koostöös Tartu Ülikooli ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega.

Lisainfo http://www.robotex.ee

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet