Tänavune parim noor müürsepp õpib Tartu Kutsehariduskeskuses


Avaldaja:Laura Vetik09. Detsember 2016

8. detsembril lõppes Viljandi Kutseõppekeskuse Tehnomajas ehituserialade õppurite kutsemeistrivõistlus Jõulukellu 2016, kust viis esikoha ja parima müürsepa tiitli koju Jaanus Mitt Tartu Kutsehariduskeskusest. Teise koha saavutas Leho Neemsalu Rakvere Ametikoolist.

Kolmandale kohale tuli Vladislav Kuzmin Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

„Võit oli väga üllatav ja ma ei osanud elusees seda oodata. Võistlusülesanne oli suhtelisel keerukas ja oleks pidanud rohkem harjutama,“ kommenteeris võitu Jaanus Mitt, kes õpib Tartu Kutsehariduskeskuses teisel kursusel.

Jaanus otsustas edasiõppimisvalikut tehes üldehituse kasuks, sest talle on see ala lapsest peale meeldinud. „Olen pärast tänast oma valikuga eriti rahul. Siit tuleb ainult ülesmäge minna,“ nentis Jaanus ning lisas, et Nooreks Meistriks peab nüüd kõvasti harjutama hakkama.

Võistlusülesanne lähtus äsja Göteborgis toimunud EuroSkills’i võistlustööst – eesmärgiks oli kümne tunniga laduda gooti avadega seinafragment ning vuukida seina fassaadiosa.

„Tänavune võistlusülesanne oli minu nelja kohtunikuks olemise aasta kõige keerukam, sest oli vaja teha väga palju telliskivilõikeid. Ilmselt seetõttu ei saanud ka ükski võistlustöö valmis,“ kommenteeris võistlust kohtunik ja Anmeri OÜ esindaja Priit Alas.

„Küll aga on võistlejate töö kvaliteet ja töösse suhtumine võrreldes eelmiste aastatega märkimisväärselt tõusnud. Noored peaksid kindlasti arendama kiirust ja hindama oma liigutuste optimaalsust,“ lisas Alas.

„Jaanusele tõi võidu töö kvaliteet – kivide korrektsed väljalõiked, täpne mõõt ja töö puhtus. Lisaks järgis ta kõiki tööohutusnõudeid,“ sõnas kohtunik ja Wienerberger AS esindaja Tõnu Pari.

Kutsemeistrivõistlustel osalemine on nii Alase kui ka Pari arvates iga noore meistri jaoks võrratu kogemus ja tööandjate silmis pluss. „Ma leian, et võistlustel osalejaid võiks tunnustada sedavõrd, et kaasõpilastelgi tekiks tahe ja õhin tulevikus enda oskused ja teadmised kutsemeistrivõistlustel proovile panna,“ märkis Pari.

Võistluse kuus paremat õpilast, kes saavad võimaluse võistelda kutsemeistrivõistlusel Noor Meister 4.-5. mail 2017, on järgmised:
1) Jaanus Mitt, Tartu Kutsehariduskeskus
2) Leho Neemsalu, Rakvere Ametikool
3) Vladislav Kuzmin, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (Narva õppekoht)
4) Märt Moorbach, Haapsalu Kutsehariduskeskus
5) Taavi Tuimann, Järvamaa Kutsehariduskeskus
6) Nikita Jurov, Tallinna Ehituskool

Müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu toimus tänavu 12. korda ning võistlusest võttis osa kümme kutseõppurit Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest (Sillamäe ja Narva õppekoht), Haapsalu Kutsehariduskeskusest, Kehtna  Kutsehariduskeskusest, Võrumaa Kutsehariduskeskusest, Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Rakvere Ametikoolist, Viljandi Kutseõppekeskusest, Tallinna Ehituskoolist ja Tartu Kutsehariduskeskusest.

Müürseppade kutsemeistrivõistluse üks tulihingeline algataja oli kooli kutseõpetaja Jüri Sammul. Aastast 2008 kannab võistlus tema nime.

Võistlust korraldasid SA Innove ja Viljandi Kutseõppekeskus ning võistluse läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium, Wienerberger AS ning Saint-Gobain Ehitustooted AS – Weber.

Allikas: SA Innove

Foto: SA Innove

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet