Jõululoosi tulemused "Nutitund igasse kooli!" projektis


Avaldaja:Madli Leikop23. Detsember 2016

Kiirel 23. detsembrikuu päeval tehti 179 FB-postitust, millest 51 olid ka muusika teemal. Projektiga liitus kaheksa uut asutust. Kokku teeb see 658 postitust ja 110 asutust alates septembrist ja lisaks veel on kogukonnaga liitunud 969 fänni.

Loo autor on "Nutitund igasse kooli!" algataja ja eestvedaja Birgy Lorenz. 

Kirsina tordil saame pilku heita ka lasteadade, kutsekoolide, huvikoolide nutitegevustesse. Oleme jõudnud juba viiendikuni Eesti koolidest ja teiste igitegijateni, kes on Eestile 100. sünnipäevaks kingituse tegemises osalenud. See on suur asi! Suur tänu teile!

Detsembris anti teada kõige enam tegevustest gümnaasiumi kooliastmele, millele järgnesid tihedas konkurentsis III ning II ja I kooliaste. Sellest võime järeldada, et nutitund sobib igasse kooliastmesse kui ka edumeelsetesse lasteaedadesse, kutsekoolidesse ning ka õpetajate professionaalset arengut puudutavatesse tegevusse. See oli põnev!

Kõige enam postitusi tegid Tallinna Kristiine Gümnaasium (14), Põlva Gümnaasium (13), Laagri Kool (10), Tabivere Põhikool (9), Viljandi Gümnaasium (9), Antsla Gümnaasium (8), Tallinna Pae Gümnaasium (7), Ehte Humanitaargümnaasium (6), Elva Gümnaasium (6), Tallinna Liikuri lasteaed (6). Oli rõõmus teada saada, et muusika ning tehnika käivad kenasti ka koolis käsikäes lisaks otsinguülesannetele, e-testimisele, äppide katsetamisele, digikirjatükkide ja luuletuste kirjutamisele, analüüsimisele ja paljule muule, mis aitavad meil digi enda heaks hariduslikult ära kasutada.

Liigume nüüd aga edasi auhindade loosimise tulemuste juurde.

Telia Eesti auhinna võitis Lohvka Lasteaed (esindaja Anneli Mõtsmees). Teie asutus saab komplekti (30 tk) kõrvaklappe, Ruby raamatu ja ka midagi magusat põske pista. Postitus, mis osutus Random generaatoriga valituks, rääkis meile Dash ja Dot robotite karnevalist, milles osalesid 6-7-aastased lapsed. Pikemalt saab lugeda sellest siit: https://loovlohkva.wordpress.com/2016/…/12/robtite-karneval/

Haridus- ja Teadusministeeriumi auhinna digitaalse õppevara osas võitis Laagri kool (esindajad Aet Mikli, Piret Puusta). Postitus, mis osutus võitjaks, pajatas meile muusika ja informaatika koostööst läbi klaverieriäpi, milles õpilased tegid endale selgeks mõisted tämber, eeltakt, takt, taktimõõt, tähtnimed, absoluutsed helikõrgused, bass, saatepartii, komponeerimine, omalooming. Seda auhinda toetab Euroopa Sotsiaalfondi meede „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“.

Tebo õpiveebi Premium konto kasutusõiguse tervele koolile viieks kuuks võitis Antsla Gümnaasium (esindaja Marietta Lõo). Postitus, mis osutus valituks, tutvustas meile keemiatunnis kasutusele võetud tööriista Random Name Picker http://www.classtools.net/random-name-picker/, millega juhuslikkuse alusel said kõik õpilased tahvli ees rõõmsameelselt vastamas käia. Loodame, et Õpiveeb aitab teil veel paremini realiseerida muutunud õpikäsitluse võimalusi.

Palju õnne! Koolide esindajatega võtakse ühendust FB-kaudu, seega kiigake oma postkasti (sh Messages Requesti alla).

"Nutitund igasse kooli!" Soovib kõikidele projektis osalejatele ja kogukonna fännidele ilusaid jõule ja kena aastalõppu! Kohtumiseni uuel aastal!

Samal teemal: