Baltikumi suurim teadusfestival otsib kaaskorraldajaid


Avaldaja:Madli Leikop18. Jaanuar 2017

25.-29. septembrini toimuv Teadlaste Öö festival otsib taas sündmuskorraldajaid. Baltikumi suurima teadussündmuse programmi on oodatud panustama kõik haridus- ja teadusasutused, ettevõtted, muuseumid, külastuskeskused ning meelelahutusasutused. Kandideerimise tähtaeg on 5. veebruar.

Peakorraldaja Annika Vesselovi sõnul jätkab järjekorras 12. teadusfestivali peateema tuleviku lainel, kuid keskendub sellel korral rohkem teadustööga kaasnevatele eetilistele küsimustele.

„Tänavusel Teadlaste Öö festivalil uuritakse näiteks, milline peaks olema teadlase vastutus ühiskonnas, kuidas peaks reguleerima inimuuringuid või kas tehisintellekti arendamine võib ületada eetilisi piire? Need on vaid mõned küsimused, mis festivalinädala jooksul üles kerkivad,“ tutvustas peakorraldaja.

TÖ3.jpg

Vesselov selgitas, et festivali eesmärk on tekitada inimestes huvi teaduses toimuva vastu. Samuti soovitakse huvilistele luua paremaid võimalusi Eesti teaduse ja teadlaste tööga tutvumiseks. 

„Meie jaoks on oluline ka soodustada dialoogi tekkimist avalikkuse ja teadustööga tegelevate inimeste vahel,“ lisas Vesselov.

TÖ1.jpg

25.-29. septembrini aset leidev Teadlaste Öö festival on ainus üle-eestiline teadusfestival ja ühtlasi ka kõige pikema traditsiooniga teadussündmus terves Baltikumis. Mullu toimus festivali raamess üle 900 teadussündmuse ja seda ligi 50 kohas üle Eesti.

TÖ2.jpg

Allikas ja foto: Teaduskeskus Ahhaa pressiteade. 

Samal teemal: