Tartu Ülikool kutsub 9. klassi õpilasi avatud uste päevale


Avaldaja:Madli Leikop19. Jaanuar 2017

Neljapäeval, 26. jaanuaril saavad 9. klassi õpilased avatud uste päeval uudistada, mida põnevat on Tartu Ülikoolil pakkuda. Õpilastele on avatud 36 erinevat töötuba kõigist valdkondadest.

Tartu Ülikooli avatud uste päev algab kell 12.30 TÜ aulas (Ülikooli 18) õppeprorektor Mart Noorma avaloenguga „Kuidas teha õigeid valikuid?“. Loengu järel on õpilastel võimalik suunduda töötubadesse, mis tänavu toimuvad kolmes sessioonis. Töötoad algavad kell 13.00, 14.00 ja 15.00 ning kestavad 45 minutit. Seega on igal õpilasel võimalik soovi korral osaleda kuni kolmes erinevas teda huvitavas töötoas. Registreerimine töötubadesse kestab 23. jaanuarini http://www.teaduskool.ut.ee/et/lahtiste-uste-paev-9-klassidele-26012017 või kuni töötubades kohti jätkub. „Kuna varasem kogemus näitab, et mõned töötoad täituvad väga kiiresti, tasub aegsasti otsustada,“ ütleb avatud uste päeva korraldaja, TÜ teaduskooli peakoordinaator Terje Kapp

9. klasside avatud uste päev toimub neljandat korda ning on õpilaste nõudluse tõttu suurem kui varem. „Tänavusele lahtiste uste päevale oleme valmis vastu võtma 1000 õpilast üle Eesti,“ ütleb Terje Kapp, lisades: „Suur õpilaste huvi on tingitud sellest, et 9. klassis tuleb noortel teha mitmeid tulevikku puudutavaid olulisi valikuid.“ Tänavusel avatud uste päeval on suuremat tähelepanu pööratud ka venekeelsele sihtrühmale, kellele pakutakse venekeelseid loengud ja töötubasid.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto. Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: