Tartu Ülikooli muuseumid särasid muuseumide aastaauhindade jagamisel


Avaldaja:Madli Leikop30. Jaanuar 2017

Eesti muuseumide aastaauhindade jagamisel oli ülikooli muuseum nomineeritud koguni seitsmes kategoorias. Peaauhind toodi koju neljas kategoorias.

Peaauhinnad: aasta muuseumihariduse edendaja Hullu Teadlase II teaduskonverentsi „Muld kui kuld“ eest, aasta koguhoidja kategoorias valgesse saali loodud ülikooli kingituste avafondi „Kingitud hobuse suhu ei vaadata“ eest, turunduse MuuSa leidliku turundusprojekti eest ja ka aasta muinsuskaitsja muuseumis kategoorias TÜ kultuurivara projekti juhtimise eest. 

„Tartu ülikooli muuseumina oleme väga rõõmsad ja uhked, et hariduskategooria tihedas konkurentsis oma tegevusega silma paistsime ja tunnustuse pälvisime,“ rõõmustab ülikooli muuseumi direktori kohusetäitja Mairo Rääsk. Hullu Teadlase konverents „Muld kui kuld“ keskendus keskkonnateemadele. Konverentsiga seotud uurimustöös osales 330 õpilast üle Eesti. 

Eesti muuseumide aastaauhindade jagamisel oli ülikooli muuseum nomineeritud koguni seitsmes kategoorias. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi aasta alguses avatud uus püsinäitus „Maa. Elu. Lugu“ nomineeriti Muuseumiroti auhinnale, mis antakse parimale uuele või renoveeritud muuseumile või uuendatud püsiekspositsioonile. 

2016. aastal jõudis Tartu Ülikooli muuseumi erinevaid väljapanekuid, õppeprogramme, ekskursioone ja üritusi külastama ligi 80 000 inimest. Kokku külastas 2016. aastal Tartu Ülikooli muuseumi erinevaid haridusprogramme üle 10 000 õpilase, kes said teadmisi rahvaste rändamisest, vanast Egiptusest, astronoomiast, vulkaanidest, Tartus tehtud teadusavatusest ja paljust muust. 

Tartu Ülikooli kingituste põhjal loodud avafond valge saali rõdul rõõmustab muuseumi külalisi alates maikuust. „Kuna toomkirikus toimunud remonditööde tõttu muutus ühe varasema kogude ruumi otstarve, siis otsustasime rajada teiste kaasaegsete muuseumide eeskujul esemete ümberpaigutamiseks avafondi. On suurepärane, et muuseumi alustala – koguhoidja - auhinna sellel aastal just meie muuseum pälvis,“ kommenteerib Rääsk. 

„Meie jaoks oli juba superüllatus ning suur õnnestumine see, et meie muuseumil õnnestus aastaauhindade konkursil sedavõrd edukalt muuseumtöö erinevates valdkondades silma paista. Lisaks muuseumihariduse ja koguhoidja auhindadele on meil põhjust uhked olla ka näitusetegevuse, teaduse, muinsuskaitse, ürituste ja turunduse kategooriates pälvitud nominatsioonide üle, sest konkurents kõigis nendes valdkondades on väga kõrgetasemeline,“ lisab ta.

Auhinnad.jpg

Tartu Ülikooli muuseum ootab kõiki huvilisi ajaloolises toomkirikus Toomemäel, Tartu tähetornis ja ülikooli peahoones asuvas kunstimuuseumis. Kõikide väljapanekute puhul on ka käesoleval aastal oodata põnevaid uuendusi, vahvaid sündmusi ning harivaid programme.

Vaata lisa: http://www.muuseum.ut.ee

Allikas ja foto: TÜ pressiteade. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet