Tartu Ülikool kutsub kandideerima ingliskeelsetele õppekavadele


Avaldaja:Madli Leikop06. Veebruar 2017

Tartu Ülikool avas vastuvõtu 22 ingliskeelsele õppekavale, kuhu oodatakse lisaks välistudengitele õppima ka Eesti üliõpilasi. Tudengite valikuvõimalused täienesid sel aastal viie uue õppekava võrra.

„Ingliskeelne õpe on parim võimalus saada rahvusvaheline õpikogemus kodusest Eestist lahkumata. Multikultuurne õpikeskkond avardab kahtlemata noore inimese maailmapilti ja pidev kontakt eri rahvustest kaastudengite ning välisõppejõududega loob mitmekesise ning tarviliku suhtevõrgustiku kogu eluks. Oluline on seegi fakt, et mitmed õppekavad, mida Tartu Ülikoolis pakume, on väga ainulaadsed, kuna sarnaseid õppekavasid meie lähiümbruses, peamiselt Euroopas, inglise keeles ei õpetata,“ rääkis TÜ õppeprorektor Mart Noorma TÜ ingliskeelsete õppekavade eelistest. 

TÜ välisüliõpilaste vastuvõtu spetsialist Kaija Murasov rõhutas, et tänavu on ingliskeelsete magistriõppekavade kandideerimistähtaeg varasem, 15. märts 2017. Ingliskeelsetele bakalaureuseõppekavadele (sh arstiteadus) saab kandideerida 15. aprillini 2017.

„Ingliskeelsete õppekavade rahvusvahelises konkurentsis on ka Eesti kandidaatidel oluline ennast kandideerimiseks hästi ette valmistada, eeskätt oma valikut ja plaane motivatsioonikirjas või muus kirjalikus töös põhjalikult selgitades. Et kandidaatidele piisavalt aega anda, avas ülikool sisseastumise infosüsteemi SAIS avalduste esitamiseks tavapärasest varem, 6. veebruaril.“ ütles Murasov.

Lisaks juhib Kaija Murasov tähelepanu, et avalduse esitamise ajal ei pea eelnev haridustase olema lõpetatud, vaid õpingud kõrgkoolis või gümnaasiumis võivad olla lõpetamisel ka 2017. aasta juunis.

Uued õppekavad

Tänavu on lisandunud 5 uut magistriõppekava: linnastunud ühiskonna geoinformaatika; Euroopa keeled ja kultuurid; folkloristika ja pärandirakendused; haridustehnoloogia; innovatsiooni ja tehnoloogia juhtimine.

Ingliskeelne õpe on parim võimalus saada rahvusvaheline õpikogemus Eestist lahkumata. Rahvusvahelise mõõtme annavad lisaks töökeeleks olevale inglise keelele ka välisõppejõud ja eri riikidest pärit kaastudengid. Tartu Ülikoolis õpib hetkel 1300 rahvusvahelist tudengit enam kui 90 riigist. 

Praktiline info

- Ingliskeelsele õppekavale kandideerimiseks on vajalik vähemalt B2-tasemel inglise keele oskus, mida saab tõendada inglise keele riigieksamiga või erinevate rahvusvaheliste testidega; samuti on võimalik sooritada inglise keele test TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledžis. 

- Ingliskeelsetel õppekavadel pakutakse sihtstipendiume, mis võimaldavad õppekava läbida õppetasu maksmata.

- Eestis kõrgkooli lõpetanud ja sel aastal lõpetavad üliõpilaskandidaadid saavad ingliskeelsetele magistriõppekavadele avalduse esitada 6. veebruarist 15. märtsini SAIS-is. Ingliskeelsetele bakalaureuseõppe õppekavadele kandideerimiseks on SAIS avatud 15. aprillini 2017.

- Magistriõppesse vastuvõtust teavitatakse kandidaate hiljemalt 15. mail, bakalaureuseõppesse vastuvõtust hiljemalt 15. juunil. 

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal: