TTÜ Mektory konkurss Bright Minds ootab koolinoorte äriideid


Avaldaja:Madli Leikop13. Veebruar 2017

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory ning Swedbanki koostöös korraldatav koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds kutsub kõiki Eesti õpilasi esitama oma äriidee konkusile.

Oodatud on ideed erinevatest valdkondadest, eriti need, millega noored saaksid ise oma  igapäevaelu paremaks muuta. Ideede esitamise tähtaeg on 19. märts.

TTÜ innovatsiooni ja ettevõtlussuhete prorektor Tea Varraku sõnul näitas mullune esimese aasta Bright Mindsi finalistide ideede tase, et ettevõtlikest ja lennukate plaanidega noortest Eestis puudust ei ole. „Tehnikaülikoolina on meil muidugi äärmiselt hea meel, et suurem hulk ideedest olid seotud meie ülikoolis õpetavate erialadega, ehkki otseselt sellist nõuet konkursil ei olnud. Minu hinnangul tõestab see, et ükski innovaatiline mõte ei saa toimida ilma ettevõtlushuvilise, inseneri või tugeva taustaga IT-inimeseta,“ ütles Varrak.

„Oluline on, et noored üle Eesti, sõltumata kodukohast, saavad Bright Mindsi raames katsetada oma ideede arendamist kogenud mentorite käe all ja programmis osaledes praktilisi teadmisi juba idufirmasid reaalselt arendanud koolitajatelt.  See on noorte esimene oluline samm iseendas ettevõtlikkuse ülesleidmisel. Eelmise aasta tugeva finaali, noorte julguse ja nutikate ideede põhjal võiks öelda, et ettevõtjate järelkasvu pärast me küll muretsema ei pea,“ ütles žürii esimees Tauno Vanaselja Swedbanki ettevõtete pangandusest.

Põhjalikumat koolitusprogrammi pakuti ka tänavu viies maakonnas, kuid konkursile oodatakse äriideid üle Eesti, ka neilt noortelt, kes on oma plaaniga iseseisvalt tegelenud. Sarnaselt möödunud aastale võiksid esitatud ideed keskenduda kohaliku eluolu edendamisele. Varraku sõnul aga ei ole jäikade piiride seadmine ületamatuks tingimuseks. „Ka mullu innustasime noori lahendama kogukondlikke probleeme, ent kes ütleb, et näiteks sõidu ajal telefoni laadiv jalgratas just nimelt noore jaoks mõnda igapäevast väljakutset ei lahenda,“ nentis Varrak ja julgustas noori mõtlema raamidest välja.

Konkursi eesmärgiks ongi aidata noortel näha seoseid õppeainete, tehnoloogia ja oma hobide vahel ning toetada neid oma ideede ellu viimisel. Seega prioriteet on noortes ettevõtliku mõtteviisi edendamine, mitte ainult ettevõtete loomine.

Bright Minds konkursil osalemiseks tuleb saata äriidee kirjeldus ühel A4-l ning 1-minutiline ideed tutvustav videoklipp e-posti aadressile brightminds(ät)ttu.ee hiljemalt 19. märtsiks 2017.

Žürii valib välja 20 parimat ideed, mida meeskonnad tutvustavad 21. aprillil toimuval finaalüritusel. TTÜ Mektory koos Swedbankiga on parimatele meeskondadele välja pandud pea 10 000 euro suurune auhinnafond, et tunnustada nii parimaid kui ka väljapaistvamaid meeskondi ja muidugi ettevõtliku meelega õpetajaid.

Konkurssi toetavad veel Tallinna Ettevõtlusamet, Euroopa Sotsiaalfond ja Zoombook.

Tutvu konkursi tingimustega siin: http://www.ttu.ee/brightminds

Allikas: TTÜ Mektory pressiteade. 

Samal teemal: