Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus lähetas tööellu 269 lõpetajat


Avaldaja:Madli Leikop27. Veebruar 2017

Mullu sügisel maakonna kolme kutseõppeasutuse ühendamisel loodud Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses anti välja ühendkooli esimesed lõputunnistused.

Kutsehariduskeskuse kolme õppekoha (Jõhvi, Sillamäe ja Narva) peale oli kokku 269 lõpetajat, neist 13 astuvad meistriellu kiitusega. 

Kooli direktori Hannes Metsa sõnul on iga lõpuaktus eriline, kuid asjaolu, et esimest korda toimusid need kooli kolmes õppekohas Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse nime all, lisas sündmustele täiendavat kaalu.

5002_img-0451.jpg

“Sel ja möödunud nädalal toimunud aktused lähevad Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse ajalukku – Jõhvis, Narvas ja Sillamäel said õpilased ühe kooli lõputunnistuse,” ütles Mets. “Lähetasime enne Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tööturule 269 haritud ja heade kutseoskustega meistrit, kellest enamik omandasid esimese, kuid suur osa ka uue eriala või täiendasid olemasolevat jätkuõppes. Kutsehariduskeskus on elukestva õppe vahetu tõestus ja mul on väga hea meel, meil õppisid nii säravad ja edasipüüdlikud isiksused. Tunneme uhkust, et väga paljud lõpetajad sooritasid edukalt erialaliidu kutsekvalifikatsioonieksami.“

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekohas oli 67 lõpetajat viiel erialal: juuksur (14, eesti õppekeel), keemiaprotsesside operaator (5), mäetööline (10), automaatik (9), kokk (21) ja kokk (8, eesti õppekeel). 

5011_img-0596.jpg

Narva õppekohas sai lõputunnistuse 126 lõpetajat üheksal erialal: autotehnik (16), mehhatroonik põhihariduse baasil (13), kokk (26), mehhatroonik keskhariduse baasil (8), müürsepp (10), kondiiter (14), veokorraldaja (20), sõidukite pindade hooldaja/rehvitehnik (7), rõivaõmblemine (osaoskus soojendusvoodriga toodete õmblemine) (12).

Sillamäe õppekohas oli 76 lõpetajat neljal erialal: kokk (24), laotöötaja (18), keemiaprotsesside operaator kutseõpe põhihariduse baasil (22), keemiaprotsesside operaator kutseõpe keskhariduse baasil (12).

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks ligi 2800 erinevas vanuses õppija. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kool on Eesti Töötukassa 2016. aasta Ida-Viru maakonna parim koostööpartner.

5024_img-0699.jpg

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses leiab kooli koduleheküljelt http://www.ivkhk.ee

Allikas ja fotod: kutsehariduskeskuse pressiteade.