Selgusid Viru Welder 2017 parimad keevitajad


Avaldaja:Madli Leikop09. Märts 2017

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus võõrustas reedel, 3. märtsil Jõhvi õppekohas rahvusvahelist keevitajate kutsevõistlust Viru Welder, kus lisaks Eesti proffidele pakkusid konkurentsi kolme riigi välisvõistlejad.

Kümnendat korda toimunud Viru Welder on oma haaret laiendanud ja saavutanud tuntuse terves Läänemere piirkonnas. Välisvõistlejatena olid kutsutud osalema ametikoolid Lätist, Leedust ja Venemaalt. 

Kokku võttis võistlusest osa 10 meeskonda, esindatud olid seitse Eesti ametikooli ja külalised Lätist, Leedust ja Venemaalt. Eestist võistlesid Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Viljandi Kutseõppekeskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Rakvere Ametikool ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse meeskonnad. Kokku osales võistlusel 19 võistlejat. 

K1.jpg

Kokkuvõttes saavutas Viru Welder 2017 parima keevitaja tiitli Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Hendrik Ehastu. II ja III koha saavutasid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilased Aleksandr Ait Jõhvi õppekohast ja Dmitri Kolesnikov Narva õppekohast. Parimaks meeskonnaks tunnistati tulemuste põhjal Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus.

Võistlust hindas kohtunike meeskond koosseisus Rein Pikner – Tallinna Tööstushariduskeskuse mehhaanika valdkonna juhtõpetaja, Andrei Tšekatovski – Alas-Kuul AS, Roman Šinkarjov – Remeksi Keskus AS ja peakohtunik Svetlana Aleksejeva – Stako Diler OÜ kvaliteedi kontrolli juht.

K2.jpg

Kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul on ühest küljest võistluse eesmärgiks leida Eesti parim keevitaja-õpilane, kuid samas võrrelda nii õpilaste kui juhendajate taset, võtta üksteiselt eeskuju ja kokkuvõttes arendada seeläbi keevituse eriala terviklikult.

“Kutsevõistlustel osalejad on rivaalid ainult sel hetkel, kui kuulutatakse välja tulemused. Kogu võistluspäev oli kõigile osalejatele suurepäraseks võimaluseks õppida ja areneda,” ütles Mets. “Viru Welder kannab pikki traditsioone ja on hinnatud nii Eestis kui välismaal kõrge taseme ja professionaalsuse tõttu.”

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi, Narva ja Sillamäe õppekohad tegutsesid võistlusel esimest korda ühtse meeskonnana, tõstes oma maakonna taset veelgi kõrgemale.

K3.jpg

Keevitusõpilaste võistlust Viru Welder 2017 toetasid auhindadega Fortaco Estonia OÜ, Enefit Solutions, Tööriistamarket, Mecro- Stokker, Alas-Kuul AS – Tööstuse Teenindus, Spetselektroodi AS, Elme Messer Gaas, Büroomaailm.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Jõhvis, Sillamäel ja Narvas õpib 22 õppekavarühmas meistriks üle 2800 erinevas vanuses õppija.

Allikas ja fotod: kutsehariduskeskuse pressiteade.