Avatud uste päev Tallinna Ülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis


Avaldaja:Madli Leikop16. Märts 2017

TLÜs on avatud uste päev 16. märtsil. TTÜs on avatud uste päev teisipäeval, 21. märtsil.

Tehnikaülikooli avatud uste päeva töötubadesse registreerumine on avatud

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) kevadine avatud uste päev on 21. märtsil, õpet tutvustavatesse töötubadesse saab end kirja panna juba täna http://aup.ttu.ee/.

Avatud uste päevale toovad tasuta bussid Jõhvist, Kohtla-Järvelt, Narvast, Sillamäelt, Tartust, Valgast, Viljandist ning Võrust, bussidele registreeruda saab TTÜ veebis.

21. märtsil saab tutvuda ülikooli uute õppekavade, sisseastumistingimuste, teaduskondade ning üliõpilaselamutega. 

Töötubades saab teada, mida Tehnikaülikoolis õppimine praktiliselt tähendab. 

Näiteks IT töötoas programmeeritakse koos mobiilimäng, et mõista, mida tähendab programmeerimine ning äppide tegemine. Töötoas osalemiseks pole vaja programmeerimisoskust. Inseneriteaduskonnas saab teada, kuidas kasutada päikeseenergiat arhitektuuris ja millised on energiatõhusate hoonete kavandamise rusikareeglid. Loodusteaduskonna geoloogid ja mäeinsenerid selgitavad, miks on vaja maapõueuuringutes elektronmikroskoopi ja mida peab teadma lõhkamisest. Majandusteaduskonna töötoas räägitakse, miks ning kuhu investeerida. 

Eesti Mereakadeemia tutvustab oma õppekavu ning õpetab sõlmi tegema. Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory saab näha virtuaalreaalsuse, e-tervise, ventilatsiooni- ja elektrivõrgu laboreid ning teha küttelaboris termoselfie.

Lisaks saab avatud uste päeval külastada ülikooli laboreid ning õppehooneid ja IT Kolledžit. 

Tudengielu messil tutvustavad üliõpilased Tehnikaülikooli tudengiorganisatsioone.

Kui 21. märts on avatud uste päeva külalisele koolipäev, väljastab Tehnikaülikool koolile kinnituskirja, et osaleti TTÜ avatud uste päeval.

Tuhat koolinoort Tallinna Ülikoolis

Avatud uste päev.jpg

16. märtsil toimub Tallinna Ülikoolis avatud uste päev, mille tegevustes osalemisest on teada andnud enam kui tuhat noort Eesti eri paigust.

Osa saab võtta infotundidest, kus kõneldakse ülikoolist, erialadest ja sisseastumisest, külastada töötubasid ja avatud loenguid, mis annavad aimu karjäärivõimalustest.

Erialade messil on võimalik akadeemiliste üksuste esindajatelt ning üliõpilassaadikutelt küsida konkreetse eriala kohta ning uurida, kuidas ülikooliks valmistuda.

Sündmuse raames toimub ka linnakumäng. 

Tallinna Ülikoolis on kuus instituuti, kaks kolledžit ja rohkem kui 400 akadeemilist töötajat. Siin õpib 118 õppekaval üle 7000 tudengi, rohkem kui 7% neist on välistudengid.

Rohkem infot:

http://www.tlu.ee/avatuduksed

Allikas: TTÜ ja TLÜ pressiteated. 

Samal teemal:

 

Harno logo