Tekstiilide, polümeeride, päikeseenergia, puit- ja komposiitmaterjalidega saab tutvuda Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) materjalitehnoloogia erialapäeval, 10. aprillil Tehnikaülikoolis (Ehitajate tee 5, Tallinn).
Tehnikaülikooli materjalitehnoloogia erialapäeval tutvustatakse kooliõpilastele, millistest materjalidest koosneb tegelikult meid ümbritsev keskkond, millist rolli mängivad erinevad materjalid ja kuidas neid omavahel kombineeritakse.
TTÜ polümeeride ja tekstiilitehnoloogia professor Andres Krumme: „Millised on inimkonna suurimad saavutused või avastused, mis võimaldavad meil nautida praegust elukvaliteeti? Valdavalt on need seotud elukeskkonna materjalidega. Elukeskkond tähendab siin mitte ainult elutuba, vaid kogu kontrollitud ja korrastatud keskkonda, kus inimühiskond tegutseb. Tekstiilkiudude kasutuselevõtt on võimaldanud inimestel end vastupidavate riietusesemetega katta ja asustada Maa jahedamaid piirkondi. Puidust saame ehitada mugava eluruumi, selle sisustuse ja paljud tarbeasjad. Metallid ja keraamika on muutnud tarvikud vastupidavamaks ning töövahendid tootlikumaks. Plastid aga pole nende õigel kasutamisel keskkonnaprobleem, nagu kiputakse arvama, vaid on loonud uue standardi ehituses, põllumajanduses, meditsiinis, hügieenis ning transpordis. Päikeseenergia materjalid võimaldavad energiat koguda keskkonda säästvalt ning võivad meid päästa globaalsest soojenemisest.“
Erialapäeva töötubades saab tutvuda erinevate materjalidega, nende valmistamise ja kasutamise meetoditega:
TTÜ on ainus Eesti kõrgkool, kus saab olulisemaid elukeskkonna materjale ja nende töötlemise tehnoloogiaid terviklikult tundma õppida.
Erialapäeval osalemine on tasuta!
Osalemiseks saada oma nimi, kool, klass, huvipakkuvate töötubade nimetused (vali nimekirjast 2) aadressile http:/
Lisainfo: https:/
Vaata ka erialatutvustust https:/
Allikas: Tallinna Tehnikaülikool
Samal teemal: