Rakveres toimub oskuste aasta Lääne-Virumaa inspiratsiooniüritus


Avaldaja:Madli Leikop12. Aprill 2017

Täna toimuval inspiratsiooniüritusel Rakvere Ametikoolis innustavad noori Comedy Estonia ridadesse kuuluv stand up koomik Sander Õigus, edukas vilistlane Olav Leisson, ettevõtja Juhan Viise ja Rajaleidja spetsialistid. Üritusest teevad otseülekande Delfi ja Postimees.

Inspiratsiooniüritusel räägib Sander Õigus pürgimisest oma kutsumuse poole. Ta on lõpetanud Hugo Treffneri gümnaasiumi, õppinud neli aastat Eesti Maaülikooli maaehituse inseneriõppes ning leidis lõpuks tee Tartu Kutsehariduskeskusesse koka erialale. Rahva naerutamise raske ameti kõrval on tal ka päevatöö, millesse ta väga kirglikult suhtub. Nimelt on Sander kokk.

Rakvere Ametikooli ehitusviimistluse eriala lõpetanud Olav Leisson muljetab võistlemisest. Ta on kaks korda osalenud kutsemeistrivõistlusel Noor Meister, esindanud Eestit 2015. aastal Brasiilias toimunud WorldSkills`il ning omab head ülevaadet, mida võistlustel enese proovile panemine ühele ametit omandavale noorele annab.

Karjääri- ja arenguvõimalusi puidutööstussektoris tutvustab AS Aru Grupi juhatuse esimees Juhan Viise. Ettevõte on läbi aastate aidanud kaasa noorte koolitamisele ning on üheks keskkoolinoorte arvutijoonestamisvõistluse CADrina ellukutsujaks. 

Karjääriinfo spetsialist Triin Pajo ja karjäärinõustaja Tiina Halling Innove Rajaleidjast aitavad leida oma kutsumust läbi toreda mängu, üllatusega lõpetab päeva Rakvere Ametikool.

2017. aasta on kuulutatud  oskuste aastaks, et väärtustada kutseoskusi, meisterlikkust ja elukestvat õpet Eesti ühiskonnas. Inspiratsiooniürituse eesmärk on motiveerida noori edasiõppimisvalikul langetama otsust praktilise eriala kasuks.

Oskuste aasta on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium ning teema-aastat juhib Sihtasutus Innove. Oskuste aasta elluviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond. Lisainfot oskuste aasta ja toimuvate sündmuste kohta leiab veebilehelt https://oskusteaasta.ee.

Allikas: SA Innove pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

 

 

Harno logo