Õpilaste teadusfestival toob kokku parimad uurimistööde tegijad ja teadushuvilised


Avaldaja:Laura Vetik27. Aprill 2017

Eesti Teadusagentuur korraldab 27.-28. aprillil Õpilaste teadusfestivali, mis on aasta tähtsündmus kooliõpilaste uurimistööde tutvustamisel ja tunnustamisel. Pääs teadusfestivalile on prii ja oodatud kõik huvilised.

Tallinna lauluväljakul toimuval üritusel esinevad stendiettekannetega õpilaste teadustööde riikliku konkursi 83 parimat, kelle hulgast selguvad 28. aprillil riiklike preemiate ja koostööpartnerite eriauhindade saajad.

Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja Terje Tuisu sõnul oli konkursi praktilistel töödel väga tugev teoreetiline taust  – olgu töö sisuks siis rahvariidekomplekti tegemine või mõne mõisa ajaloolise plaani koostamine. „Nii mõnigi praktiline töö konkureerib võrdväärselt ülikoolide toel valminud uurimistöödega konkursil kõrgetele kohtadele. Samuti oli põhikooli töödel väga tugev tase, konkursile esitatud 22 tööst pääses teadusfestivalile esinema 16“, rääkis Tuisk.

Teadusfestivali külastama on oodatud kõik huvilised – lisaks võimalusele tutvuda õpilaste teadustöödega pakub tihe festivaliprogramm vaheldusrikast koolivälist õpet, mis rikastab õppetööd. Toimub põnevaid etteasteid, mänge ja katseid; esinevad teadusteatrid, osaleda saab töötubades ja nautida suure lava programmi. Oma esimesi teadusprojekte tutvustavad ka algkooliõpilased.

Riikliku konkursi autasustamine algab 28. aprillil kl 14.15 ning videoülekanne on jälgitav veebis http://teadusfest.err.ee.

Õpilaste teadusfestivali finantseeritakse ERF TeaMe+ tegevustest. Festivali kohta leiab täiendavat infot teadusagentuuri veebilehelt. Samuti saab veebis tutvuda lõppvooru jõudnud tööde nimekirjaga.

Allikas: Eesti Teadusagentuur

Samal teemal: