Tallinna Keskraamatukogu kutsub lapsi osalema suvises lugemisprogrammis „Suvi raamatuga“


Avaldaja:Laura Vetik02. Juuni 2017

Tallinna Keskraamatukogu ootab nii eesti kui vene keeles lugevaid lapsi kaasa lööma 1. juunist 31. juulini kestvas suvises lugemisprogrammis „Suvi raamatuga“. Raamatukoguhoidjad on lugemisprogrammi valinud 27 eestikeelset ja 26 venekeelset uuemat lasteraamatut nii eesti kui välisautorite sulest.

Iga läbiloetud raamatu kohta tuleb joonistada pilt või täita küsimustik, mille vastu saab usin lugeja raamatukoguhoidjalt kleebise. Lapsed, kes koguvad 1. augustiks passi vähemalt 10 kleebist, on oodatud suvise lugemisprogrammi lõpetamisele.

Lugemisprogrammi kirjanduse valikust leiavad lapsed nii jutu- kui luuleraamatuid. Nende hulgas on näiteks Markus Saksatamme uusim kogumik „Viieküüruline kaamel ja teisi naljajutte", Kätlin Kaldmaa „Halb tüdruk on jumala hea olla" ja Reeli Reinausi „Kuidas mu isa endale uue naise sai". Välisautoritest on esindatud näiteks Lara Williamson, Kristina Ohlsson ja David Almond. Venekeelsete raamatute hulgast leiab näiteks Siiri Kolu Rööbeli-lood, Maria Parri „Vahvlist südamed" ja Ilmar Tomuskit, Markus Saksatamme ja Andrus Kivirähki teoseid. Raamatute nimekirjaga saab tutvuda Tallinna Keskraamatukogu lastelehel. Mitmeid lugemisprogrammi raamatuid saab laenata ja lugeda ka e-raamatukogust ELLU.

Programmis osalevad kõik Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad, haruraamatukogud ja raamatukogubuss Katarina Jee. Raamatukogude suvised lahtiolekuajad leiab raamatukogu veebilehelt.

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet