Fujitsu andis TTÜ üliõpilasele 1300eurose stipendiumi


Avaldaja:Laura Vetik08. Juuni 2017

Fujitsu Estonia andis koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondiga välja 1300eurose stipendiumi koos Fujitsu Forum 2017 külastusega Münchenis. Stipendiumi sai TTÜ informaatika eriala bakalaureuseõppe üliõpilane Eva Maria Veitmaa.

Elery Ulmova, Fujitsu Estonia personalijuht: “Fujitsu Estonia on juhtiva tarkvara arendajana võtnud eesmärgiks toetada tublisid informaatikaüliõpilasi. Aitame neil pühenduda õpingutele ja saada lisateadmisi väljaspool ülikooli korraldatavatelt konverentsidelt ja kursustelt. Oleme varasemalt toetanud stipendiumi välja andmisi ja IKT lõputööde konkurssi, kuid ettevõtte nimelist stipendiumit anname välja esimest korda. Fujitsu on väga rahul Tallinna Tehnikaülikooli IT üliõpilaste ettevalmistusega. Tahame panustada omalt poolt rohkem koostöösse ülikooliga.”
 
“Fujitsu Estonia stipendiumi andmine tõstab ülikoolides teadlikkust meie ettevõttest ja toob parimaid õpilasi meile praktikale ja tööle. Valime praktikale ja tööle tulijaid väga põhjalikult. Kõik üliõpilased, kes meile viimastel aastatel tööle on tulnud, on olnud tublid, pühendunud ning arenenud väga kiiresti. Mullu oli meil tarkvaraosakonnas 6 praktikanti ning nad kõik jäid tööle. Fujitsu töötajaskond on viimase 7 aastaga kasvanud ligi 10% aastas, täna on meil juba 330 töötajat,” lisab Ulmova.
 
Eva Maria Veitmaa räägib stipendiumi kasutamisest: “Lähen suvel teadmisi täiendama Poolas peetavaile IT-alastele kursustele, kus keskendutakse mobiilirakenduste arendusele. Osa stipendiumist läheb osalustasu ja reisikulude katteks. IT eriala tudengitele on väga tähtis, et Fujitsu Estonia neid tunnustab ja nende omanimelise stipendiumiga toetab.”
 
Eesti IT lahenduste hetkeolukorda kommenteerides hindab Veitmaa õnnestumiseks e-residentsuse programmi. Huvitavatest rakendustest toob ta välja juuni alguses välja kuulutatud TTÜ strateegilise digireformi TalTechDigital, millega muudetakse nii õppimist kui ka õpetamist mitte ainult TTÜs, vaid laiemalt.
 
Eva Maria Veitmaa hinnangul peaksid tänased internetikasutajad tähelepanu pöörama küberhügieenile: “Sageli on märgata puudujääke turvalisuse valdkonnas. Ei teadvustata endale, kui kerge on tänapäeval interneti vahendusel kuritegevuse ohvriks sattuda ja et igast tegevusest jääb jälg. Küberhügieeni tasuks õpetada maast madalast.”
 
Eva Maria Veitmaa on sel kevadel abiõppejõud TTÜs java põhikursusel, ta on olnud Microsoft User Groupi turundusjuht ja informaatikat propageeriva tuuri Geeks on Wheels peakorraldaja.

Allikas: Fujitsu Estonia

Foto: Fujitsu Estonia

Samal teemal:

Harno logo