Lastele mõeldud keskendumisharjutuste käsiraamat ootab hooandmist


Avaldaja:Laura Vetik09. Juuni 2017

MTÜ Vaikuseminutid kogub Hooandja ühisrahastusplatvormi kaudu toetusi uudse, lastele sobivaid keskendumisharjutusi pakkuva käsiraamatu väljaandmiseks.

MTÜ Vaikuseminutid on tänaseks koolitanud üle 1100 õpetaja selleks, et harjutada laste ja noortega keskendumiseks vajalikke oskusi. Tagasisideküsitlused näitavad, et üle 90% vastanud õpetajatest märkavad harjutuste tulemusena laste paremat keskendumist ja püsivust. Tulenevalt lapsevanemate suurest huvist on võetud järgmiseks sihiks toetada lihtsasti läbiviidavaid koduseid keskendumisharjutusi uudse käsiraamatu näol. Raamatus toodud harjutusi on hea kasutada näiteks rahuliku uinumise toetajana ja lapse muremõtete, ärevuse, püsimatuse või ülekeevate tunnetega toimetulekuks.

Algatuse eestvedaja Nelli Jungi sõnul aitavad juba paariminutilised harjutused lapsi keskendumisel. “Kui laps on õppinud emotsioonide rahustamise või tähelepanu koondamise harjutusi, piisab vaid paarist minutist, et jõuda rahulikuma ja keskendatuma olemiseni. Sellise oskuse võtab laps kaasa ka oma täiskasvanuellu, olles kokkuvõttes tõhusam ja toredam inimene,” selgitas Jung.

“Õpetajate ja lapsevanemate seas on Vaikuseminutite vastu üha suurenev huvi, mis näitab ühelt poolt vajadust lihtsate toimivate eneseregulatsioonivõtete vastu, teisalt ka seda, et need harjutused tõepoolest töötavad,” põhjendas raamatu vajalikkust psühholoog Helena Väljaste. Väljaste väitel on Vaikuseminutitel juba suur toetajaskond, kellele antakse läbi Hooandja kampaania võimalus tutvuda trükisooja raamatuga juba augustis.

Keskendumist soodustavaid teadveloleku (ingl mindfulness) harjutusi kasutatakse enam kui 60 riigi koolides üle kogu maailma. Harjutuste tegemise pikaajaliseks mõjuks on väiksem konfliktsus ning oskus ise end rahustada. Käsiraamatust saab lugeda Eesti laste ja täiskasvanute kogemustest harjutuste kasutamisel nagu ka vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

Lastele sobivate keskendumisharjutuste käsiraamat jõuab toetajateni augustis, sügisel tuleb raamat müüki ka Eesti suuremates raamatupoodides.

Kõik huvilised on kuni 31. juulini oodatud projekti toetama ühisrahastusplatvormi Hooandja kodulehel http://hooandja.ee.

MTÜ Vaikuseminutid pakub alates 2015. aastast õpetajatele lasteaedades ja koolides praktilisi koolitusi selleks, et laste ja noortega keskendumiseks vajalikke oskusi harjutada. Lihtsad harjutused nagu keskendunult hingamise jälgimine, helide kuulamine, ümbruskonna või enesetunde uurimine, on uuringute kohaselt positiivse mõjuga nii stressile, enesetundele kui tähelepanuvõimele.

Vaikuseminutid on Heateo SA portfelliorganisatsioon ning tänab abi eest Telia kommunikatsiooniüksust.

Allikas: MTÜ Vaikuseminutid

Samal teemal:

Harno logo