Tehnikaülikooli maine on tõusuteel


Avaldaja:Laura Vetik16. Juuni 2017

Märksõnad:

, ,

Kantar Emori ülikoolide maineuuringu kohaselt on Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) maine viimasel aastal tõusnud 19% ning käärid esimest kohta hoidva Tartu Ülikooliga on märkimisväärselt kahanenud.

„Selline maine kasv ühe aasta jooksul näitab minu hinnangul, et ülikoolis käivitunud uuenemisprotsess aasta algul jõustunud struktuurireformi ja kõrghariduse esimese astme õppekavade täieliku uuendamise näol on ühiskonnas leidnud positiivset vastukaja,“ ütles TTÜ kommunikatsioonijuht Erki Varma.

Ülikoolide pingerea esikolmikusse kuuluvad Tartu ülikool, Tallinna tehnikaülikool ning Tallinna ülikool.

Tallinna tehnikaülikooli mainetugevuse tugisammasteks on kõrgetasemeline haridus, usaldusväärsus (pakutav haridus vastab ootustele), lõpudiplomi kõrge väärtus tööturul ning uuenduslikkus.

Keskmisest enam on TTÜ toetajaid meeste, 25-34aastaste, kõrgema haridusega, kõrgema keskmise sissetulekuga vastajate ning tallinlaste seas. Stabiilselt ja kindlalt hindavad tehnikaülikooli mainet kõrgeks juhid ja tippspetsialistid.

Perspektiivikate õppesuundade esiviisik püsib sama juba seitsmendat aastat järjest. Esikohal on jätkuvalt ja kasvavalt arvutiteadused ja tehnikaalad. Esiviisikusse mahuvad veel tervishoid/arstiteadus, õigusteadus ning ärindus ja majandus.

Kantar Emori tehtud uuring esindab Eesti 15-74-aastase elanikkonna arvamust, uuringu valim oli 1372 inimest ning see viidi läbi 21. aprillist kuni 1. maini 2017.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikool

Samal teemal:

Harno logo