Tartu Ülikooli vastuvõtt kestab viimaseid päevi


Avaldaja:Madli Leikop28. Juuni 2017

Märksõnad:

, ,

Neljapäeva südaööni, 29. juunini kestab Tartu Ülikoolis avalduste vastuvõtt eestikeelsetele õppekavadele. Eile hommikuks olid 4647 kandidaati esitanud kokku 6419 sisseastumisavaldust.

TÜ vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma: „Praeguse seisuga on kõrghariduse esimese astme õppekavadele avaldusi esitanud 3870 kandidaati ning magistriõppesse 796 kandidaati. Kuna paljudel õppekavadel, eeskätt magistriõppes, tuleb avaldusega koos esitada kirjalik töö - motivatsioonikiri või magistritöö kavandi, siis esitavad paljud kandidaadid oma avaldused alles viimastel kandideerimispäevadel.“

Sarnaselt eelmistele aastatele on bakalaureuseõppe päevase õppe kandidaadid kõige enam huvitatud meditsiinist, informaatikast ning õigusteadusest. Avatud ülikooli õppes on enim avaldusi esitatud ettevõtluse ja projektijuhtimise, koolieelse lasteasutuse õpetaja ja õigusteaduse õppekavadele.

Magistriõppes on enim avaldusi esitatud õigusteaduse ning turunduse ja finantsjuhtimise õppekavadele – mõlemale õppekaval on hetkeseisuga kandideerimas üle 150 inimese. 

TÜ õppeprorektor Mart Noorma: „Mul on väga hea meel, et nii suur hulk inimesi on oma avaldused juba esitanud. See näitab, et Tartu Ülikooli kõrgetasemeline haridus on endiselt hinnatud ja hiljem tööturule minnes soovitakse omada just kõrgelt väärtustatud TÜ lõpudiplomit.“

Tartu Ülikool võtab sel suvel uusi üliõpilasi vastu 53 eestikeelsele kõrghariduse esimese astme ja 48 magistriõppekavale. Avalduste vastuvõtt lõppeb SAISis 29. juunil. Kuni 12. juulini saavad tudengikandidaadid sooritada vajalikke sisseastumiseksameid. Tartu Ülikool avalikustab vastuvõetute nimekirjad 14. juulil.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: