Tippteadlased kogunevad rakendusmatemaatikat edendama


Avaldaja:Laura Vetik30. Juuni 2017

Tallinnas toimub 3.-7. juulini rahvusvaheline rakendusmatemaatika konverents, mis toob kokku ligikaudu 180 tunnustatud matemaatikut 24 riigist – nii suurematest Euroopa riikidest kui ka Austraaliast, Hiinast, Ameerika Ühendriikidest.

Eestis toimub juba 12. korda peetav „Sampling Theory and Applications“ (SampTA) esmakordselt. Tegemist suure ja kõrgeima ekspertsusega rakendusmatemaatika konverentsiga, millest annab osavõtjate arvu ja riikide esindatuse kõrval tunnistust ka plenaaresinejate tihe konkurents.

Teemad puudutavad rakendusmatemaatika uuemaid arenguid, käsitledes digitaalset andmesidet, signaalitöötlust, kodeerimisteooriat jt valdkondi, kus matemaatika otseselt igapäevaelu mõjutab. „Konverentsi temaatikal põhinevad kogu kaasaegse maailma digitaalne andmeside, signaali- ja pilditöötlus, muusika- ning videomängijate toimimine ja televisioon,“ selgitab konverentsi korraldaja, Tallinna Ülikooli rakendusmatemaatika professor Andi Kivinukk.

Konverentsi korraldavad Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ning Tartu Ülikool, toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Ameerika Ühendriikide saatkond Eestis, samuti rahvusvahelised eriorganisatsioonid IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) ja SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics).

Koduleht programmi ning esinejatega http://sampta2017.ee/.

Allikas: Tallinna Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet