Mailis Reps Brüsselis: Euroopa teaduskoostöö vajab suuremat rahastust ja lihtsamat süsteemi


Avaldaja:Madli Leikop03. Juuli 2017

Minister Mailis Reps tutvustab täna Brüsselis toimuval teaduspoliitika konverentsil eesmärke ja tegevusi, millele Eesti keskendub Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana teadusvaldkonnas.

Mailis Repsi sõnul peab teadus saama väärilise koha Euroopa Liidu eelarves. „Teaduses on Euroopa Liit edukalt ühendanud riike, inimesi ja ideid, ent maailmatasemel konkurentsis püsimiseks peame investeerima teadusesse senisest rohkem. Teiseks tuleb keerulist rahastusmaastikku lihtsustada, et Euroopa Liidu teaduskoostööst saaks osa rohkem teadlasi ja ettevõtteid,“ ütles minister.

Tänane konverents "Research & Innovation – shaping our future“ toob Brüsselisse kokku olulisemad Euroopa teaduspoliitika kujundajad ja ligi 700 erinevate huvirühmade esindajat, et arutada Euroopa teaduse ja innovatsiooni tuleviku üle. Konverentsil tutvustab Pascal Lamy, Euroopa Komisjoni loodud 12-liikmelise kõrgetasemelise ekspertrühma juht, Horisont 2020 vahehindamise tulemusi ning jagab visiooni ja nõuandeid teadus- ja innovatsiooniarengu tulevikuks. Konverentsi võõrustab Euroopa Komisjoni teadusvolinik Carlos Moedas, teised esinejad on Euroopa tippteadlased, innovaatorid ja poliitikakujundajad.

Arutelud Horisont 2020 vahehindamise tulemuste ja Euroopa teaduskoostöö tuleviku üle jätkuvad 25. juulil teadusministrite kohtumisel Tallinnas. Teaduse mõju on arutlusel ka 12. oktoobril suurel teaduspoliitika konverentsil „European Research Excellence – Impact and Value for Society“, mis toob Eestisse tippteadlased, teaduspoliitika kujundajad ja huvirühmade esindajad üle kogu Euroopa.

Horisont 2020 on Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni rahastamise aluseks olev raamprogramm.

Lisainfo Horisont 2020 kohta

Lisainfo Eesti eesistumise prioriteetide ja ürituste kohta teaduse, hariduse ja noortevaldkonnas

Allikas: HTMi pressiteade. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet