Eesti õpilased noppisid rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt medaleid


Avaldaja:Laura Vetik01. August 2017

Möödunud nädalal Inglismaal toimunud rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil teenisid hõbemedali Kaarel Hänni Tallinna reaalkoolist ning pronksid Carel Kuusk Tallinna reaalkoolist ja Aaro Kristjuhan Hugo Treffneri gümnaasiumist. Meeri Juhanson Hugo Treffneri gümnaasiumist märgiti ära aukirjaga.

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse, TÜ doktorandid Rudolf Bichele ja Mark Gimbutas ning TÜ arstiteaduskonna verivärske lõpetaja Uku-Laur Tali.

Sulev Kuuse sõnul oli tänavusel olümpiaadil palju keerukaid praktilisi töid. Näiteks lahati kärbse röövikut. Botaanika praktikumis tuli aru saada taimede taksonoomiast, õie ehitusest ning seemne ja embrüo arengust. Kõik see nõudis aega ja kiirust ning täpsust. Teooriavoorus oli õpilastel umbes 100 küsimuse vastamiseks kokku kuus tundi. „Aega justkui oli, aga küsimused olid kohati vägagi rasked, nõudes analüüsi ja sünteesi erinevate teadmiste vahel, et leida kõige loogilisem vastus,“ kirjeldab Kuuse.

28. rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad toimus 23.–30. juulil Suurbritannias, Coventry’s. Võistlust korraldas Warwick’i ülikool koos kuningliku bioloogiaühinguga.

Rahvusvahelisest bioloogiaolümpiaadist võtsid osa 64 riigi esindajad. Igast riigist võis osaleda kuni 4 õpilast. Hindamisele läksid 245 õpilase tulemused.

Eesti võistkonda kuulusid:

  • Meeri Jürgenson, Hugo Treffneri gümnaasium, 11. klass
  • Aaro Kristjuhan, Hugo Treffneri gümnaasium, 12. klass
  • Kaarel Hänni, Tallinna reaalkool, 12. klass
  • Carel Kuusk, Tallinna reaalkool, 12. klass

Olümpiaadi võit läks Hiina Rahvavabariiki, teine oli Ameerika Ühendriikide ja kolmas Singapuri esindaja. Meie parimana saavutas Kaarel Hänni 30. koha ja sellega hõbemedali. Talle järgnesid samuti hõbedase medali võitnud Carel Kuusk (86. koht), Aaro Kristjuhan (108. koht) ja Meeri Jürgenson (153. koht).

Sulev Kuuse hindab Eesti õpilaste tulemusi ülemaailmses konkurentsis igati tubliks. „Eriti tuleb väärtustada Kaarli saavutust, kuna ta astus väga tugevalt kandadele kulla võitnud konkurentidele. Meeri omandas tulevaks aastaks aga häid kogemusi. Kõik meie õpilased olid tublid,“ ütles Kuuse.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames tehti sporti, külastati Warwick’i kindlust ja Coventry linna, juhendajad tutvusid Shakespeare’ sünnilinna Stratford-upon-Avon’iga.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab Tartu ülikooli teaduskool.

Allikas: Tartu Ülikool

Foto: Tartu Ülikool

Samal teemal: