Mida uut toob viies Arvamusfestival?


Avaldaja:Madli Leikop09. August 2017

Varasemate festivalide tagasiside on näidanud, et külastajad tahaksid, aga ei jõua puhtfüüsiliselt osaleda kõikides huvipakkuvates aruteludes, sest programm on liiga tihe. Tänavu püütakse seda parandada ja vähendatud on nii arutelude kui ka alade arvu.

Katerina Danilova kirjutab Arvamusfestivali blogis, et vähem arutelusid ja vähem alasid = rohkem kaasamõtlemist ning -rääkimist!

Kokku on ligikaudu 160 arutelu, mis jagunevad 25 ala vahel. Diskuteerida saab nii ühiskondlikel, provokatiivsetel kui ka mõneti näiliselt tabudel teemadel. Näiteks, miks kirikus ei tantsita või kes vastutab 12-aastase pornotarbija eest. Veganism, terrorioht, haldusreform – kõik teemad alates poliitikast ja majandusest kuni hariduseni on kaetud.  Festivalialadel saab mõtiskleda ka inglise või vene keeles.

Esimest korda on Arvamusfestivalil lastearutelud, kus põhikooliõpilased ise tõstatavad ja arutlevad keskkonnakaitse  (nt „Liigtarbimine ja taaskasutus“), virtuaalmaailma sõltuvuse (nt „Mulle tundub, et poisid eelistavad videomänge pärisinimestele“) ja õnne (nt „Lapsed tahavad klassist välja ka!“) teemadel.

Loe lähemalt Arvamusfestivali blogist! Tutvu ka suhtlusäpiga Mingla, mis loob Arvamusfestivalil võimalusi uute arutelude tekkeks spontaansel viisil inimeste vahel, kes muidu võib-olla omavahel arutlema ei asukski.

Allikas: Arvamusfestivali koduleht. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: