Noored Kooli 11. lend anti koolijuhtidele üle


Avaldaja:Madli Leikop10. August 2017

Koolijuhtidele anti üle Noored Kooli värskeim lend. Järgmise kahe aasta jooksul töötavad osalejad õpetajatena ja läbivad Noored Kooli intensiivse koolitusprogrammi. 11. lennule andsid julgustavad sõnad kaasa ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps ja TLÜ teadusprorektor Katrin Niglas.

“11. lend on hämmastavalt mitmekesine ja motiveeritud,” rõõmustab Noored Kooli kommunikatsiooni- ja parterlussuhete juht Mattias Malk. “Nende hulgas leidub teiste seas ökoloogiadoktor, Türgi päritolu endine leitnant ning noorsootöö, ajakirjanduse, kultuuriteaduse ja näitekunsti taustaga osalejaid. Õpetama lähevad nad koolidesse üle Eesti. Sealhulgas on koolid Narvas, Kohtla-Järvel, Jõhvis, Sinimäel ja Võrus, aga ka Tallinnas ja Tartus. Kõiki osalejaid ühendab aga soov anda endast parim, et ühel päeval saaks iga laps Eestis väga hea hariduse."

Kuigi tänane päev märkis teatud viisi lõpetamist, siis suur töö õpetajatena alles algab. Osalejad ei tule programmi üksnes õpetajaametit õppima, vaid haridusvaldkonna probleemidega tutvuma ja endale selles valdkonnas rolli leidma. Järgmise kahe aasta jooksul läbitakse õpetajaameti kõrvalt mitmeid koolitusi, mis toetavad õpetajaid nende igapäevatöös, aga suunavad ka mõtlema ja otsima lahendusi Eesti haridusprobleemidele üldisemalt.

Iseennast kutsub Noored Kooli 11. lend hellitavalt kaevuriteks. “Kui maaharimine käib labidaga, et pinnas istutus- ja külvamissobivaks teha, siis õpilaste harimine tuleb läbi viia vähe metafoorsemate tööriistadega, et nende ajukäärude vahele külvata tarkust, mis Eesti tulevikus viljakaks ja kauniks aiaks muudab. Aga esialgu peame me kaevama endast välja kõik, mis vähegi koolis kasuks võiks tulla,” seletab 11. lennu osaleja Kirsti Lind Villard. “Seejärel toimetame juba vilunud liigutustega oma klassides ja rajame imeaia. Vähemaga ei lepiks,” lisas ta.

Peatselt algab värbamine Noored Kooli 12. lendu. See tähendab, et kõik, kes soovivad panustada Eesti haridusse ja töötada vähemalt kaks aastat koolis õpetajana, saavad kodulehe kaudu registreerida oma huvi ning kandideerida Noored Kooli programmi. “Olenemata meie nimest, ei ole programmil vanusepiirangut,” kinnitab värbamis- ja turundusjuht Maris Viires. “See tähendab, et kõik, kes on huvitatud ja soovivad end proovile panna, andke aga tuld!” lisas ta.

Noored Kooli on vabaühendus, mille eesmärgiks on luua kasvukeskkond haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks. Programm toob vähemalt kaheks aastaks koolidesse õpetajana tööle inimesed erinevatelt elualadelt, kes töötavad selle nimel, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Noored Kooli on tänaseks toonud haridusse üle 160 inimese ning programmi vilistlasest töötab 80% edasi haridusvaldkonna eri tasanditel.

Allikas ja foto: Noored Kooli pressiteade. 

Samal teemal: