20. augustil esilinastub dokumentaalfilm „Põhiseaduse sünd“


Avaldaja:Madli Leikop18. August 2017

Kategooriad:Kasulik teada
Ained:Ajalugu

Eesti Televisioonis esilinastub 20. augustil kell 17.20 dokumentaalfilm „Põhiseaduse sünd“, mis jutustab põhiseaduse saamisloo ning hindab meie põhiseaduse elujõudu ja kestlikkust.

Põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäevaks valminud filmis kommenteerivad meie põhiseaduse sündi ja käekäiku põhiseaduse loojad, aga ka õigusvaldkonna praktikud ja teoreetikud, Eesti endised ja tänased tipp-poliitikud ning põhiseaduslike institutsioonide esindajad. Arhiivikaadreid kasutades on püütud luua Eesti riigiõiguse ajalugu ja selle loojaid jäädvustav püsiva väärtusega üldhuvitav ja eri põlvkondi kõnetav teos.

Koostöös Õiguskantsleri Kantseleiga pöördus Sihtasutus Iuridicum kevadel Eesti juristkonna poole ettepanekuga toetada põhiseaduse olulisust jäädvustava filmi valmimist. TÜ õigusteaduskonna direktor Peep Pruks: „Lootsime, et juristid jagavad veendumust – Eesti riiki ja rahvast veerand sajandit tulemuslikult teeninud põhiseaduse rahvahääletuse aastapäev väärib tähistamist ning põhiseaduse tähtsus Eesti avalikkusele taaskord rõhutamist."

„Filmi idee on väga hea ja kõnetab nii tänast, homset kui ka aastakümnete tagust vaatajat," rääkis toetajate nimel Notarite Koja esimees Tarvo Puri.

Filmi toimetaja ja produtsent on Tõnis Leht, režissöör Märten Vaher ja operaator Kristjan-Jaak Nuudi. Tootja Catapult Films OÜ.

Teleesilinastuse järgselt on film Eesti Rahvusringhäälingu portaalis kättesaadav järelvaatamiseks kogu Eesti avalikkusele.

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal: