Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses alustab õpinguid üle 1100 esmakursuslase


Avaldaja:Madli Leikop04. September 2017

Kooliaasta algas Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas Sillamäel, Jõhvis ja Narvas esmakursuslastele pidulike aktustega. Kooli direktor Hannes Mets tervitas uusi õpilasi ja soovis kõigile sihikindlust valitud erialal parimaks saamisel.

 „Aasta tagasi 1.septembril ühendati maakonna kolm kutsekooli üheks ja algas seniste kogemuste liitmine, meie eesmärk on jõuda parimate tulemusteni kutsehariduse edendamisel,“ rääkis Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets. „Kutsemeistrivõistlustel ja kutseeksamitel saavutatud tulemused, mitmekesised üritused ja tulemuslikud rahvusvahelised projektid innustavad meile õppima tulema,“ lisas Mets.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses toimub nüüdisaegsetes tingimustes kutseõpe põhi– ja keskhariduse baasil. Ühena vähestest Eesti kutseõppeasutustest alustab kool alanud õppeaastal kutsekeskharidusõppes töökohapõhist õpet. „Meil on pikaajalised koostöökogemused tööandjatega õpipoisiõppes kutseõppe õppekavade õpetamisel, mis annab julguse alustada põhihariduse baasil kutsekeskharidusõppes,“ rääkis Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum. „Räägime läbi huvitatud tööandjatega ja õpilastega ning alustame õpet esialgu Narva õppekohas koka erialal,“ lisas Veidenbaum. Projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja koordineerib SA Innove.  

Alanud õppeaastal õpib Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses üle 2400 õpilase.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses õpitakse eesti ja vene keeles ning valida saab ligi 40 eriala vahel. Selle aasta vastuvõtu kõige populaarsemateks erialadeks osutusid kondiiter, pagari- ja kondiitritoodete tehnoloogia, kokk, noorem tarkvaraarendaja, keevitaja (osakutse poolautomaatkeevitaja), raamatupidaja, väikeettevõtja, veokorraldaja, juuksur ja laotöötaja.

Vaatamata sellele, et  õppeaasta on alanud ja õppeprotsess sai hoo sisse, jätkub mitmel erialal vastuvõtt kolmes õppekohas – Sillamäel, Jõhvis ja Narvas veel edasi. Huvilistel tasub kooliga kindlasti ühendust võtta.

photo.jpg

Lisainformatsiooni õppimisvõimalustest ja vastuvõtust  leiab http://www.ivkhk.ee, www.svtc.ee, http://www.nvtc.ee

Allikas ja foto: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus. 

Samal teemal: