Eesti keele päevade projekt toob eesti keeleteaduse koolidesse


Avaldaja:Madli Leikop06. September 2017

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Tartu Ülikooliga kutsub koole osalema eesti keele päevade projektis, mille raames haridusasutused saavad kutsuda keeleteadlasi ja õppejõudusid pidama lühiloenguid ja töötubasid, et populariseerida õpilaste seas keeleteadust ja õpetajaametit.

Ministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märkis, et eesti keele päevade eesmärk on tutvustada teadustulemusi ka väljaspool kõrgkoole ja tekitada õpilastes huvi keeleteaduse ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja kutse vastu. „Eesti keele päev võib olla suunatud kas kogu kooliperele, konkreetsele õpilaste vanuserühmale või õpetajatele,“ ütles Kärtner. „Õpetajad saavad tellida seminari, mis keskendub just nende professionaalse arengu vajadusele.“

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi projektijuht Andra Rumm sõnas, et valik ettevalmistatud loengutest ja töötubadest on nähtav instituudi veebilehel. „Näiteks saab valida loenguid keeletehnoloogiast, sotsiolingvistikast, keelepoliitikast, suulisest kõnest, foneetikast ja sugulaskeeltest. Valiku võib teha ette antud loetelust, kuid soovi korral saab tellida oma huvidele ja vajadustele vastavaid loenguid-töötube,“ ütles Rumm. Ta lisas, et keeleteadus ei tegele kaugeltki vaid puuduvate komade lisamisega. „Selle müüdi kummutamiseks tutvustame keeleteaduse uurimistulemusi ja rakendusvõimalusi ning keeleteadlased räägivad, millega nad iga päev tegelevad,“ ütles Rumm.

Haridus- ja Teadusministeeriumi rahastatav projekt „Eesti keele päevad haridusasutustele“ algas 2016. aastal. Praeguseks on peetud 48 eesti keele päeva. Lektorid on külastanud Tallinna, Tartu, Jõhvi, Pärnu, Jõgeva, Räpina, Rakvere, Paide ja paljude teiste Eesti paikade koole.

Allikas: HTMi pressiteade. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet