Ilmunud on soome keele õppematerjal Eesti koolidele


Avaldaja:Madli Leikop27. September 2017

Soome Instituudis on valminud spetsiaalselt Eesti koolide jaoks koostatud soome keele õppematerjal. Soome keelt on Eestis teise võõrkeelena õpetatud aastast 2012. Uued töövihikud on esimesed, mis on kooskõlas Eesti riikliku õppekavaga ja on mõeldud soome keele õpetamiseks 6.-9. klassideni.

Samas sobib materjal hästi ka kõigile, kes soome keele õpinguid iseseisvalt või keeltekoolis alustavad. 

Õppematerjal valmis Eesti ja Soome õpetajate koostööna: selle autorid on soome keele õpetajad Kristel Maltis, Madean Altsoo ja Helsingi Ülikooli dotsent Satu Grünthal. 6. ja 7. klassidele koostatud töövihikud ilmusid 2017. aasta augustis. Veel on tänavu ilmumas töövihikud 8. ja 9. klassidele ning peagi valmib ka komplekti kuuluv õpetaja juhendmaterjal.  

“Tahame rohkem õpilasi ja õpetajaid soome keele juurde meelitada,” ütles instituudi juht Anu Laitila. “Meil on hea meel, et ka Haridus- ja Teadusministeeriumi strateegia peab tähtsaks noorte mitmekülgset keelteoskust. Meie järgmine eesmärk oleks põhikooli ja gümnaasiumi soome keele lõpueksam.” 

Hetkel õpitakse soome keelt B-keelena kuueteistkümnes Eesti koolis. Märkimisväärselt suur hulk soome keele oskajaid on Tallinnas, Jõgeval, Pärnus ja Viljandis. Alates tänavu kevadest on Eestis võimalik teha ka soome keele üldist keeletaseme testi. Lisainfo: http://bit.ly/testsoome.

Soome keele õppematerjalid, 2017

·        4 töövihikut 6.-9. klassile

·        õpetaja juhendmaterjal

Materjale saab tellida Soome Instituudist või tutvuda nendega Keelesilla veebilehel, vt link: http://bit.ly/b-soome.

Õppematerjalide avaldamist toetasid Jenny ja Antti Wihuri fond, Soome Haridus- ja Kultuuriministeerium ning Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

Allikas: Soome Instituudi info. 

Samal teemal:

 

 

 

Haridus- ja Noorteamet