Avatakse Eesti Rahvusraamatukogu humanitaarsaal


Avaldaja:Madli Leikop27. September 2017

28. septembril kell 17.00 avatakse pidulikult Eesti Rahvusraamatukogu humanitaarsaal. Saalis on humanitaarteaduste, perioodika ning Austria, Saksa ja Šveitsi kogu.

Uuendatud, nüüdisaegne, hästi liigendatud, avar ja mugavate töökohtadega saal pakub lugejatele meeldivat, hubast ja privaatset töökeskkonda. Saali juhataja Krõõt Liivak rääkis, et lugejad on uude saali tulnud suure huvi ja rõõmuga, ka saalikonsultandid tunnevad end uues saalis mugavalt.

Liivaku sõnul vajas saal hädasti uuendamist ja sisekujunduse ümbermõtestamist, sest viimati uuendati saali 16 aastat tagasi. Ettevalmistustöö kestis aasta, tegelik remont, kogude ümbertõstmine ning möbleerimine neli ja pool kuud. Osa uut mööblit pärineb Eesti oma tootjalt Standardilt. 

Avakogus on raamatud ning ajakirjad ajaloo, etnoloogia ja folkloristika, filosoofia, keele- ja kirjandusteaduse, kultuuri, religiooni ja teaduse teemadel. Eraldi on välja toodud rahvusteadused: põhjalik ja hästi liigendatud Eesti ajaloo ning arheoloogia, eesti keele, kirjandusteaduse, ilukirjanduse, rahvaluule ja etnoloogia kogu. Siit leiab ka Rahvusraamatukokku saabunud ajalehed ja ajakirjad.
 
Uue kuue on saanud ka saalis olulisel kohal olevad Austria, Saksa ja Šveitsi raamatukogud, mis on üle 20 aasta mänginud tähtsat rolli nende riikide tutvustamisel ning kultuuri edendamisel Eestis. Kogud hõlmavad üle15 000 raamatu, perioodikaväljaande ja auvise, mida on võimalik ka koju laenutada.

Humanitaarsaali avamine annab avalöögi ka Rahvusraamatukogu kultuuripäevadele, mis toimuvad 28.-29. septembril. Avamise õhtut juhib Karl-Martin Sinijärv ja oodata on mitmeid põnevaid külalisi. Avamisel osaleb ka Saksamaa Liitvabariigi parlamendi (Bundestag) aseesimees hr Johannes Singhammer, kes külastab raamatukogus toimuvat rahvusvahelise väitluskonkursi Jugend debattiert international poolfinaali.

Vaata kultuuripäevade kava!

koduka_pais_suur.png

Allikas: Rahvusraamatukogu pressiteade. 

Samal teemal: