Projekt "Nutitund igasse kooli!" keskendub oktoobris digitaalsele ohutusele


Avaldaja:Madli Leikop02. Oktoober 2017

Oktoobris toimub õpetajate lugude kogumise konkurss, tähelepanu pööratakse digitaalsele ohutusele ja küberkiusamise vastu võitlemisele.

Info saatis Koolielule "Nutitund igasse kooli!" algatuse eestvedaja Birgy Lorenz

Projekti septembri statistika näitab, et nutitunnid on meie haridusmaastikul ikka sama au sees kui eelmisel aastal. Kogusime septembris ühiselt kokku 107 nuti-ideed, osales 45 astusust ja meiega liitus lausa 10 uut tegijat! Kokku on projektis nüüdsest osalemas 229 asutust ning tehtud on 1927 postitust. 

Nutilaineharja eesotsas surfisid sellel kuul ja tegid postitusi Põlva Gümnaasium (13 postitust) Tallinna Kristiine Gümnaasium (7), Väike-Maarja Gümnaasium (7), Tallinna Liikuri Lasteaed (6). Hoidke lippu kõrgel, meile meeldib see, mida teete ja meiega jagate!

Auhinnaloosis oli seekord edukas Kristi Põdra Väike-Maarja Gümnaasiumist, kes toob oma koolile Telia Eesti kingituse  - uhke uue projektori AIRXEL AX400, millega veel enam uurivaid ja ajaloolisi tegevusi koolis ette võtta ning loomulikult meiega jagada!

Oktoober on nutitunni projektis väga põnev kuu

Esimese asjana kuulutame välja õpetajate lugude kogumise konkursi. Kirjutage meile oma kooli ägedatest õpetajatest lugusid ja jagae seda meiega! Ka nutitunni projekt on suvel asjalikult õpetajate lugusid kogunud, seega iga päev avalikustame midagi huvitavat Eesti nutiloojatest. Soovime persooniloos teada õpetaja nime, ametit, tööstaaži; kuidas algas tema nutiteekond; kuidas digi on tema maailma muutnud ning kuidas tema meelest digi parimalt kollektiivis nakkab. Persoonilugude auhinna loosikotis on kolm akupanka Haridus- ja Teadusministeeriumilt.   

Nutitunni järgmine suurem teema on digitaalne ohutus ja küberkiusamise vastu võitlemine. Loodan, et kõik on kursis Telia Eesti kampaaniaga "Suurim julgus" (http://www.suurimjulgus.ee), kus kutsutakse inimesi sõna võtma ja teada andma, et kiusamine ei ole normaalne ja see peab lõppema. Samuti kutsutakse üles hädasolijalt märkama ja teda aitama. Programmi raames jagati igale koolile välja kaardi/lauamäng (suunatud II ja III kooliastmele), aga selgus, et paljud tahavad ikkagi saada endale oma isiklikku komplekti. Nüüd ongi võimalus olemas! Tee oktoobris midagi digitaalse ohutuse teemal, aita küberkiusamist ja kiusamist vähendada ning anna sellest meile teada. Loosi läheb kampaania T-särk, kleepsud ning kaardi/lauamäng! 

Lisaks loositakse välja Telia Eesti poolt ka 32 tolline LG LED-teler! Birgy Lorenz: "Ise IT-juhina olen näinud, et tänases koolis on lisaks projektoritele väga vaja ka televiisorit. Esiteks saab sellega teha väiksemat grupitööd suurel ekraanil, teiseks saab sellest luua infotabloo, millega näidata nii pilte, videoid kui esitlusi. Aga võibolla on televiisor väärtuslik lisand hoopis õpetajate tuppa, kus õpetajad saaksid olla kursis maailma asjadega, et seda uut ja toredat, mis uudistes või dokumentaalides pajatatakse, kohe ka õpilastega tunnis jagada."

Ülejäänud nutikate lugude vahel läheb loosi Calliope, mis on nii uus vidine, et ei osanud seda netist väljagi esimesel korral otsidat. Tegemist on mikroskeemiga, mis lööb hetkel laineid Saksamaa koolides: http://calliope.cc/en. Auhinnapaneb välja HTM. 

Üks teadaanne on suunatud Tartu koolidele ja lasteaedadele. Tartu linnavalitsuse haridusosakond kutsub koole ja lasteaedu osalema projektis "Nutitund igasse kooli!" ning ajavahemikul 1. oktoobrist kuni 15. detsembrini tehtud postitused FB-kanalil https://www.facebook.com/groups/nutitund osalevad Tartu linnavalitsuse haridusosakonna lisaloosis, milles jagame välja põnevaid digipädevuste õpetamist toetavaid auhindu. Iga postitus annab ühe loosipileti - mida enam postitusi, seda enam pileteid. Auhindade kätteandmine toimub jaanuaris 2018. Auhinnafondi väärtus on 5000 eurot. 

Nautige digi ja nutiõpetajaks olemist, jagage seda meiega ja püüdke auhindu!

JUHIS: https://www.facebook.com/notes/nutitund-igasse-kooli/projektis-osalemise-juhend/1143396349049559

Kõik projektis osalevad koolid leiate siit kaardilt

Projekti üldülevaate: https://sites.google.com/view/nutitund/avaleht.

Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: