Kumu kutsub kunsti juurde – muuseumitunnid uutel näitustel!


Avaldaja:Madli Leikop02. Oktoober 2017

Kumu kunstimuuseumis avati sel sügishooajal kolm uut näitust, millega kaasnevad muuseumitunnid kõikidele kooliastmetele. Muuseumitundide eesmärgiks on kunsti kaudu ja käelise tegevuse kaasabil mõtestada ühiskonnas ja lähiajaloos aktuaalseid teemasid ning toetada nende kajastamist koolitundides.

Muuseumitund väljapanekul „Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid“ (22.09.2017–14.01.2018) annab alg- ja põhikooli õpilastele võimaluse analüüsida värvusõpetuse põhitõdesid ning seda, kuidas kunstnikud kujutasid oma tundeid ja arusaama muutuvast maailmast. 20. sajandi alguse saksa ja eesti kuulsate kunstnike loomingu ning kunstiuuendustega tutvudes uuritakse ka, mida suutsid loomeinimesed oma rühmituste ja teostega korda saata.

final haridus e-flaier saksamaa metsikud uus.jpg

Näitusel „Rändurid. Reisimine ja migratsioon Kesk- ja Ida-Euroopa uues kunstis“ (25.08.2017–28.01.2018) kutsuvad muuseumitunni õpetajad põhikooli kõikide astmete õpilasi ja gümnasiste teekonnale mööda eri riike ja kultuure. Reisi- ja migratsiooniteemalisi kunstiteoseid analüüsides ja nähtu üle arutledes püütakse jõuda selgusele, miks inimesed rändavad ning mis sellega kaasneb. Alates 9. klassist on noored oodatud 4K-meetodil (Kumu kaasaegse kunsti kaardid) põhinevasse arutelutundi. 

final haridus e-flaier Randurid.jpg

Koostöös kirjandusõpetajatega valminud muuseumitund näitusel „Kurja lillede lapsed. Eesti dekadentlik kunst“ (09.09.2017–25.02.2018) on suunatud keskkooliõpilastele ning lõimib näitusesaalis kunsti ja kirjandust. Saksa ekspressionistliku ja eesti dekadentliku kunsti näitel analüüsitakse sarnaseid ilminguid maailma ja eesti kirjanduses. Selgub, millised teemad tekitasid 20. sajandi algul inimestes probleeme, mis oli selle ajastu tume pool ehk „kurja lilled“ ja kas selle ajastu valukohad ühtivad praeguse ajastu omadega.

final_e-flaier_Haridus_ekspr-deka-kunstis-kirjanduses.jpg

Kumu kunstimuuseum pakub muuseumitunde ka püsinäitustel.
Ootame õpetajaid tundidesse registreerima!
Rohkem infot muuseumitundide kohta leiab Kumu kodulehelt: https://kumu.ekm.ee/mida-kumus-teha/muuseumitunnid/.

Allikas ja fotod: KUMU pressiteade. 

Samal teemal: