Viimased 10 aastat on Eesti aidanud arendada Gruusia kutseharidust


Avaldaja:Madli Leikop09. Oktoober 2017

6. oktoobril jõudis lõpule rahvusvaheline projekt, mille raames Eesti jagas Gruusiaga oma kogemusi ja parimaid praktikaid kutsehariduse vallas.

Tegemist on juba kolmanda kutsehariduse alase projektiga, mida Innove on Gruusias viimase 10 aasta jooksul teostanud. 

Viimase 10 aastaga on Eesti aidanud Gruusial kaasajastada kutseharidust, tagamaks selle jätkusuutlikkus ning vastavus tööturu vajadustega. Erinevate projektide raames keskenduti põhiliselt koolijuhtkonna ja õpetajate koolitamisele, õppekavade arendamisele – koostöös eesti õpetajatega loodi 24 uut moodulit õppekavade uuendamiseks. Lisaks jagati edukaid praktikaid tööandjate ja kutsekoolide koostööst, milles Eesti on eeskujulik näide, samuti tutvustati erinevaid võimalusi kutsehariduse edendamiseks nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt. 

Eelmisel nädalal said Gruusias kokku partnerid Eestist ja Gruusiast, kes on koos töötanud kõige hiljutisema projekti kallal „Eesti parim praktika Gruusia kutsehariduse konkurentsivõime toetamiseks“. Kaheaastane projekt lõpetati konverentsiga Batumis, kus viibisid kõik projektis osalenud osapooled – kokku 17 kutsekooli esindajat nii Eestist kui ka Gruusiast, projekti eestvedaja Sihtasutuse Innove esindajad Katri Targama, Lea Orro, Aili Kõiv ja Kaie Piiskop. Lisaks osales pidulikul lõpetamisel 4. oktoobril Eesti suursaadik Gruusias Kai Kaarelson, Gruusia haridusministeeriumi aseminister Ketevan Natriashvili, Adjara omavalitsuse haridus-, kultuuri- ja spordiminister Inga Shamilishvili  ja Eesti haridusministeeriumi nõunik Erkki Piisang. Osalesid ka Eesti ja Gruusia tööandjate esindajad. Kutsehariduse koostööprojekti finantseeris EV Välisministeerium.

„Oleme töötanud nii Gruusia kutseõppeasutuste kui ka ministeeriumiga, ja meil on hea meel olnud kuulda tänusõnu ja tunnustust  mõlemalt poolt. Ülim tunnustus oli see, et Gruusia ministeeriumi aseminister tuli meid tänama selle pikaaegse koostöö eest, sõites Tbilisit Batumi (üks ots on oma 5 tundi!), et olla meiega tund aega. Samuti väljendas aseminister soovi kutsehariduse projekte jätkata," kirjeldas Lea Orro üritusel valitsevat õhkkonda. 

Kõik kutsehariduse alased projektid Gruusias on hetkel lõpetatud, kuid haridusalane koostöö kahe riigi vahel jätkub. Eesti eksperdid osutavad Gruusia kolleegidele abi ka üldhariduse ja õpetajakoolituse vallas.

Innove rahvusvaheliste projektide kohta leiab lisainfot kodulehelt.

Allikas: SA Innove pressiteade. 

Samal teemal: