SA Archimedes tutvustab Jordaanias esmakordselt Eesti kõrgharidust


Avaldaja:Madli Leikop12. Oktoober 2017

SA Archimedes alustas eile Euroopa kõrghariduse tutvustamist Jordaania pealinnas Ammanis. Tegevused viiakse läbi projekti “Study in Europe” korraldajariigina ning Euroopa Komisjoni toetusel, kelle soov on tõsta ülemaailmselt Euroopa kui õppimiskoha populaarsust.

Kui seni on Jordaania ja Eesti vaheline koostöö olnud Eesti Energia eestvedamisel peamiselt põlevkivitööstuses ja energeetikavaldkonnas, siis haridusvaldkonnas siseneb Eesti riiklikul tasandil Jordaania turule esmakordselt. Archimedese peamised eesmärgid on aidata kaasa Euroopa haridust tutvustava haridusmessi korraldustöödele ning tutvustada Eesti ülikoolide Erasmus+ mobiilsusskeeme ning vahetus- ja kraadiõpingute võimalusi.

Euroopa Komisjoni algatuse "Study in Europe" raames osaleb Archimedes Euroopas õppimisvõimalusi tutvustaval haridusmessil ning viib läbi kaks infoseminari Eesti hariduse tutvustamiseks.

20171011_103140.jpg

Jordaania on Maailmapanga 2016. aasta andmete järgi üle keskmise sissetulega riik ning oma kaasaegse haridussüsteemi tõttu on neil piirkonna kõrgeim määr IKT-sektoris ja tööstusvaldkonnas. “Haridussektor Jordaanias muutub aina rahvusvahelisemaks,” kommenteeris Euroopa Komisjoni esindaja Adrian Veale. “Erasmus+ programm aitab kindlasti kaasa piiriülesele koostööle Jordaania ja Euroopa ülikoolide vahel. Kindlasti on märksõnaks ka kvaliteet, sest Jordaania kõrgharidus on kõrgel tasemel.”

Eesti ülikoolidest on alustanud Erasmus+ valdkonnas koostööd Eesti Maaülikool, kes sõlmis leppe Jordaania Ülikooliga.

“Eesti Maaülikool alustas koostööd Jordaania Ülikooliga Erasmus+ üleilmse õpirände programmi raames 2017. aastal keskkonnateaduse, põllumajanduse ja loomakasvatuse valdkonnas,” rääkis Eesti Maaülikooli välissuhete peaspetsialist Eda Tursk. “Kahe aasta jooksul toetatakse nii üliõpilaste kui õppejõudude mobiilsust mõlemal suunal. Õppealane koostöö sai alguse varasematest teaduskoostöö kontaktidest keskkonnateaduse ja maastikuplaneerimise valdkonnas ning partnerite eesmärk on seda Erasmus+ raames edendada ka teistes valdkondades.”

Järgmisel nädalal lähevad Jordaaniasse Eesti Maaülikooli keskkonnakaitse ja maastikukorralduse professor Kalev Sepp ning välissuhete spetsialist Anastassia Safonova, kes tutvustavad õppimisvõimalusi Eesti Maaülikoolis ning annavad loengud sealsetele üliõpilastele. 2018. aasta kevadsemestril läheb esimene Eesti Maaülikooli üliõpilane Jordaaniasse.

Photo-jordan.jpg

“Erasmus+ on kõige kindlam ja lihtsam võimalus alustada koostööd eri ülikoolidega üle terve maailma,” kommenteeris Sihtasutuse Archimedes juhatuse esimees Rait Toompere. “Erasmus+ põhialusteks on ka hariduse akadeemiline tunnustamine ja kvaliteet, mis tähendab, et ülikoolidel on antud kindel võimalus oma strateegiliste rahvusvaheliste eesmärkide saavutamiseks.”

Sihtasutus Archimedes osaleb Jordaania tegevustes Euroopa Komisjoni initsiatiivi "Study in Europe" ühe eestvedajana. 10. oktoobril toimunud haridusseminari ja 11. oktoobril toimuval haridusmessil võtab osa üle 30 eksponendi 14-st Erasmus+ riigist. Eile alanud haridusmessile oodatakse üle 1500 külastaja.

Allikas ja fotod: SA Archimedese pressiteade. 

Samal teemal: