TTÜ ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskus sõlmivad koostööleppe


Avaldaja:Madli Leikop31. Oktoober 2017

Tallinna Tehnikaülikooli ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse koostööleping tähendab tihedama strateegilise koostöö algust kahe organisatsiooni vahel.

Tallinna Tehnikaülikooli ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse koostööleping tähendab tihedama strateegilise koostöö algust kahe organisatsiooni vahel.

Tihedam strateegiline koostöö võimaldab nii NATO Küberkaitsekoostöö Keskusel kui ka tehnikaülikoolil tõsta rahvusvahelise teadustöö taset.

Leppes on oluline osa tööstusdoktorantuuri edendamisel. Tegu on tehnikaülikooli uusima initsiatiiviga, kus ettevõttes või muus asutuses töötava tehnikaülikooli doktorandi teadus- ja arendustöö vormub teaduspublikatsioonideks ja doktoritööks. 

„See koostöö on heaks näiteks, kus tehnikaülikooli doktoriõppe ametlik uus vorm - tööstusdoktorantuur - annab võimaluse teha tipptasemel teadustööd põhitöö raames.  See ongi teadmistepõhise majanduse üks tugisambaid,“ kinnitab TTÜ küberkaitse dotsent ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse ausaadik Rain Ottis.

Lisaks tähendab tehnikaülikooli ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse partnerlus ka koostööd teaduspublitseerimisel, ligipääsu teadusandmebaasidele, ülikooli teadlaste osalemist keskuse õppustel, keskuse töötajate loenguid ülikoolis. 

Strateegilisest partnerlusest räägivad lepingu sõlmimise pidulikult tseremoonial 31. oktoobril TTÜ rektor Jaak Aaviksoo ning NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse juht Merle Maigre.

Allikas: TTÜ pressiteade. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet