Miks ülikoolid peaksid suunama rohkem tudengeid praktikatele


Avaldaja:Laura Vetik23. November 2017

Eestis pole praktikale minemine just kuigi populaarne. Veel vähem välismaale praktikale minemine. Muidugi, praktikakohad ei ole alati kõige paremini tasustatud, aga mida nad ei maksa su pangakontole, maksavad nad CV ridadesse, kirjutab Brigitte Piip oma kogemusele tuginedes.

Autor: Brigitte Piip, Rotterdam University of Applied Sciences ärikooli tudeng

Ma ei väida, et kõik ülikoolid peaksid oma süsteemi kohustusliku praktika integreerima, aga seda võimalust tuleks kindlasti rohkem populariseerida, sest see tuleb kõikidele osapooleltele väga kasuks. Õpilased saavad kogemuse ja suhtlusvõrgustiku jagu rikkamaks, töökohad saavad erineva ja erilise taustaga praktikante, Eestimaa saab rikkamaks kogenud ja ilmanäinud noorte võrra.

Näiteks mina tulin poole-aastasele praktikale San Franciscosse. Badger Maps, mu tööandja, on suhteliselt väike startup, mis aitab müügimeestel ja muudel ringisõitvatel töötajatel koostada kõige kiirema tee oma klientideni.

Ega ma ei oodanudki midagi jalustrabavat kui praktikakohta otsisin. See oli lihtsalt järgmine samm mu bakalaurusekraadi poole – meie õppeprogrammis on sees kohustuslik praktika ükskõik kus maailmas. Ainukeseks takistuseks on su motivatsioon leida endale meeldiv koht.

Mina valisin Silicon Valley lihtsalt sellepärast, et mu sõber pakkus selle tol hetkel muuseas välja ja mul ei olnud paremaid ideid. Aga tuli välja, et see oli üks parimaid otsuseid, mis ma olen langetanud. Enne tööle asumist sain ära näha ka Los Angelesi, Las Vegase, Grand Canyoni. Tööd alustades ei olnud mu ootused just väga kõrged – filmides on ju praktikandid alati olnud lihtsalt kohvitoojad. Siin on aga vastupidi: aeg-ajalt toob omanik ise meile küpsiseid või jäätist.

Silicon Valleys on väga tähtis, et töökaaslased saaksid omavahel läbi. Reedeti on meie kontoris TGIF (Thank God it’s Friday) peod, kus kõik jäävad hilisõhtuni ja jutustavad, tantsivad ja mängivad lauajalgpalli. Ma ei suuda ära oodata, et Eestisse tagasi tulles ka oma firma kujundada. Just selliseid traditsioone peavad eestlased nägema ja läbi tegema, et endid arendada.

Kuidas saata rohkem noori sellistele seiklustele?

Eestis näiteks tegeleb prakatikakohtade vahendamisega Baltic-American Freedom Foundation, mis töötab tihedalt erinevate USAs tegelavate firmadega ning saadab valitud kandidaadid erinevatesse USA linnadesse määratud ajaks praktikatele. Hetkel on juba ainuüksi San Franciscos 10 praktikanti Balti riikidest.

Euroopas aitavad praktikakohti leida mitmed leheküljed. Europe-internship pakub erinevaid praktikakohti, mida saab otsida eriala, asukoha kui ka palga alusel. Go Overseas leheküljel on lisaks töökuulutustele veel ka praktikantide blogid ning muud aitavad ja motiveerivad artiklid.

Infotunnid ja järjepidev julgustamine oleksid hädasti vajalikud, sest esimene samm on alati raskeim. Vähestel on teadmist ja veel vähem julgust, et üldse hakata uurima selliseid võimalusi. Eesti noored on üldiselt väga tahtejõulised ja avatud uutele. See aga tähendab, et paljud Eesti noored võivad jääda ilma suurtest elumuutvatest võimalustest lihtsalt sellepärast, et neil pole piisavalt infot. Seega peaks igas ülikoolis olema kontaktisik, kes populariseeriks, oskaks anda nõu, motiveerida, ja suunata tudengeid, kes on vähegi huvitatud välismaale praktikale minemisest. Miks ei võiks see olla sina?

Foto: Koolielu arhiiv, foto on illustratiivne

Samal teemal: