Tunnustatakse kõige leidlikumaid laste ja noorte ideid


Avaldaja:Laura Vetik30. November 2017

6. detsembril kell 12–15.45 autasustatakse Tallinnas, TTÜ Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory saalis (Raja 15) õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid. Riikliku konkursi esimesed preemiad annavad üle EV president Kersti Kaljulaid ning Eesti Teadusagentuuri ja HTMi esindajad.

Õpilasleiutajate riiklikku konkurssi ja auhindade üleandmist korraldab Eesti Teadusagentuur, rahastab Haridus- ja teadusministeerium.

Riiklikele rahalistele preemiatele lisaks toetavad konkurssi sel aastal eriauhindadega Eesti Rahvusringhääling, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Patendiamet koos Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooniga (WIPO), Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Kuninglik Taani Saatkond, TTÜ Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory, SA Teaduskeskus Ahhaa, Energia Avastuskeskus, laste teadusajakiri „Minu Maailm“, Eesti Leivatööstus ning Lottemaa teemapark.

Noorte leiutajate konkurssi korraldatakse juba alates 2008. aastast. Tänavusele õpilasleiutajate riiklikule konkursile esitati 987 ideed, mis on konkursi ajaloo uus rekord.

Sarnaselt eelmisega on ka sel aastal konkursile esitatud laste leiutised kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Osalejate hulgast valitakse koos ERRiga need, keda portreteeritakse juubeliaasta sügisel ilmuvas leiutajate raamatus ning „Leiutades Eestit“ mini-dokumentaalfilmides.

Konkursi preemiafond on 25 950 eurot. Lisaks rahalistele ja paljudele eripreemiatele valitakse noorte seast Eesti esindaja Ameerika Ühendriikides toimuval maailma suurimal noorte teadusmessil Intel ISEF (International Science and Engineering Fair).

Allikas: Eesti Teadusagentuur

Samal teemal:

Harno logo