Taas klassiga kinno!


Avaldaja:Madli Leikop08. Jaanuar 2018

Eriprogrammi "Klassiga kinno!" raames linastub jaanuaris Tallinnas kinos Sõprus dokumentaalfilm „Viimased loomad“, mis räägib ebaseaduslikust loomakaubandusest. Filmi tuleb sisse juhatama Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran.

„Viimased loomad“ linastub eestikeelsete subtiitritega kahel korral: 22. ja 24. jaanuaril kell 15:00. Õpetajatele taas ette valmistatud õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

„Viimased loomad“ filmi tutvustus

Kolm aastat jäädvustas sõjafotograaf ja debütandist režissöör Kate Brooks laimokk-ninasarviku ohustatud elu kesk ülemaailmset loomakaubitsemiskriisi. Kui ta filmimist alustas, oli neid maailmas alles vaid seitse isendit. Praegu on neid järel ainult kolm.

Filmis vaadeldakse tööstusliku ulatuse saavutanud ebaseaduslikku loomakaubandust globaalsest perspektiivist, Aafrikast Lähis-Ida ja Ameerika Ühendriikideni. Rahvusvahelistest kaubitsemiskeeldusest hoolimata müüakse salakaupa avalikult ning seda on lihtne leida nii seaduslikelt kui ka reguleerimata siseriiklikelt turgudelt.

Samal ajal töötavad kogu maailma teadlased välja uusi tehnoloogiaid kurjategijate tabamiseks ja ohustatud liikide päästmiseks. Euroopas ja San Diegos üritavad geneetikud laimokk-ninasarvikuid kehavälise viljastamise ja tüvirakutehnoloogia abil paljundada. Seattle’is tuvastab üks kohtuekspert DNA-testidega konfiskeeritud elevandiluu päritolu ja sellega äritsemist korraldavaid kuritegelikke võrgustikke. Ning Keenias viiakse lõpuks ometi üks vandliäritsejate boss kohtu ette – kuid kas ta suudetakse ka süüdi mõista?

„Viimased loomad“ on haarav ja kainestav film erilistest inimestest, kes lähevad loomade kaitsmise nimel uskumatult kaugele. Film paljastab selle lubamatu ja saatanliku äri kombitsaid, mis jäävad oma laastavast toimest hoolimata sageli tabamatuks. Lisainfot leiate meie kodulehelt -  http://kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-viimased-loomad või filmi ametlikult lehelt - http://thelastanimals.com/

Lisaks toimuvad Sõpruses Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma uue kodumaise dokumentaalfilmi „Rodeo“ eriseansid koolidele. Filmi lühitutvustus: taasiseseisvunud Eesti esimesele põhiseaduslikule valitsusele, mis saab noore ja kogenematu peaministri Mart Laari juhtimisel võimule 1992. aasta sügisel, ei ennustata valitseva kaose keskel paari kuudki. Ometi suudetakse võimul püsida kaks aastat, viies ellu hulga radikaalseid reforme. Filmi tutvustava lõiguga saab tutvuda siin - https://vimeo.com/183094868. Eriseansid toimuvad kahel korral: 12. ja 13. veebruar kell 15.00.

Mõlemad filmid sobivad eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

"Klassiga kinno!" on igakuiselt Sõpruse kinos toimuv eriprogramm, mida toetab Eesti Kultuurkapital. Kino kodulehelt leiab infot ka veebruari dokumentaalfilmi „Huntide vabadus“ kohta - http://kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-huntide-vabadus. Eesti Vabariigi juubelikuu film räägib demokraatiast.  

Allikas: kino Sõprus info. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: