Noored leiutajad lahendavad sel aastal talvekoolis meditsiiniga seotud probleeme


Avaldaja:Laura Vetik26. Jaanuar 2018

Tänasest pühapäevani toimub Tartus noorte leiutajate talvekool 2017. aasta õpilasleiutajate riikliku konkursi neljanda kuni üheksanda klassi parimatele. Talvekool lõpeb pühapäeval, kell 12 esitlustega Tartu Kunstikooli ruumides.

Kolme päeva jooksul tutvuvad noored uue toote või teenuse loomisega alates probleemi märkamisest, sihtgrupi määratlemisest ja lahendusideede väljamõtlemisest kuni valmis toote ja turundamiseni. Praktiliste ülesannete käigus kogetakse, kui oluline on toote sünni juures meeskonnatöö oskus  ning missugune on selles protsessis disaineri, inseneri ja turundaja roll. Talvekooli lõpuks valmib igal meeskonnal ka oma ideest toote mudel.

Selle aasta laagri läbivaks teemaks on meditsiiniga seotud teadus ja tehnoloogia. Talvekoolis osalejad otsivad selle valdkonnaga seotud probleeme ning mõtlevad neile lahendusi.

Rakenduspõhiseid taustateadmisi käivad noored kogumas Tartu Ülikooli kliinikumi Spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus. Traditsiooniline külaskäik toimub ka öisesse Ahhaasse. Laagri õhtukülaline on TÜ Eesti Geenivaramu teabejuht Annely Allik.

Talvekooli jooksul meeskonnatöödena valminud ideede mudeleid tutvustavad noored leiutajad pühapäeval, 28. jaanuaril kell 12 Tartu Kunstikooli ruumides (Eha 41) algaval esitlusel, kuhu on oodatud kõik huvilised ning osalejate pereliikmed. Õpilasi juhendavad noored insenerid, tootedisainerid ja turundusspetsialistid.
Noorte leiutajate talvekool toimub kümnendat korda, seda  korraldab Eesti Teadusagentuur ja rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Allikas: Eesti Teadusagentuur

Samal teemal: